Dom i Wnętrze

Właściwa postawa podczas pracy przy komputerze

Skutki wieloletniego garbienia się przed komputerem czy złej wysokości fotela potrafią być bardzo nieprzyjemne. Od bólów kręgosłupa po trwałe wady postawy – dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Warto wydrukować je sobie i powiesić nad biurkiem, np. na tablicy korkowej i sumiennie się do nich stosować.

Zasady prawidłowej podstawy

W tej materii najważniejsze są odpowiednie biurko i dobry fotel biurowy. Jakkolwiek każdy z nas jest inny – różnimy się przecież wzrostem, wagą, czy ogólną budową ciała – istnieje zbiór uniwersalnych zasad, które obowiązują nas wszystkich.
Przede wszystkim, kolana powinny być zgięte pod kątem prostym – aby to zapewnić, należy odpowiednio wyregulować wysokość fotela. Wszystkie lepsze fotele biurowe posiadają obecnie funkcję regulacji wysokości i oparcia. To drugie również jest bardzo ważne, jako że podczas pracy powinniśmy oprzeć plecy, dzięki czemu nie będziemy się garbić. Ważną kwestią są również podłokietniki, umieszczone na wysokości blatu. Sam monitor powinien znajdować się w odległości 50 cm od naszej twarzy, a jego górna granica nie powinna przekraczać linii oczu. Jego położenie powinno ponadto niwelować odblaski i gwarantować kąt prosty pomiędzy powierzchnią monitora a osią spojrzenia. Kąt prosty powinien być również zachowany pomiędzy osią ciała a przedramionami, podczas ułożenia dłoni i łokci na biurku – dlatego jego wysokość jest również istotna.

Gdzie kupić dobry fotel biurowy

Chwilę uwagi należy również poświęcić kwestii samego doboru fotela. Jak już wspomniano, każdy z nas jest nieco inny, dlatego wybór konkretnego modelu to kwestia mocno indywidualna – rzecz jasna podyktowana także naszymi osobistymi preferencjami. Na polskim rynku istnieje wiele firm i salonów meblarskich oferujących najwyższej klasy fotele biurowe Tychy, Wrocław, Gdańsk czy jakiekolwiek inne większe polskie miasto posiadają na swojej mapie także liczne showroomy, w których na własnej skórze można przekonać się, czy dany mebel nam odpowiada.
Jednocześnie powinniśmy zwrócić uwagę także na jakość wykonania i rodzaj wykorzystanych materiałów – aczkolwiek ta zasada dotyczy w zasadzie każdego rodzaju sprzętu, nie tylko biurowego. Warto zaznaczyć, że nasze rodzime produkty są pod tym względem bardzo dobre i jeśli chodzi o fotele biurowe Tychy czy Warszawa z pewnością nie mają się czego wstydzić. Nowoczesne i ergonomiczne meble nie tylko podnoszą prestiż biura, ale także w bardzo wymierny sposób wpływają na wydajność jego pracowników.
Zapraszam po więcej informacji na stronęfotele biurowe tychy.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/ fgk.com https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/