Zdrowie i Uroda

Jakie są efekty noszenia odzieży po liposukcji?

Aby ostateczny efekt po liposukcji był należyty i zadowalający, szczególną uwagę trzeba zwrócić na to, jak postępować ma pacjent już po wykonanym zabiegu. Typowy okres rekonwalescencji trwa od 4 do 8 tygodni. Na ten czas lekarze przekazują konkretne zasady, których należy się trzymać.

Odzież po liposukcji

Liposukcja to zabieg, który potocznie nazywa się odsysaniem tłuszczu. Polega on na mechanicznym usunięciu tkanki tłuszczowej, z miejsc, gdzie jest jej w nadmiarze. Najczęściej są to: ramiona, brzuch, uda i pośladki (jednak zdarza się także liposukcja podbródka, czy łydek). Po wyjściu ze szpitala, dalsza odpowiedzialność spoczywa na pacjencie – to jego pooperacyjne działania przyczynią się bowiem do skutków operacji. W czasie okresu rekonwalescencji należy unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, gwałtownych ruchów i dźwigania. Natomiast, wskazane są specjalne masaże, a przede wszystkim noszenie uciskowej odzieży po liposukcji. Nosi się ją przynajmniej trzy tygodnie, niektórzy lekarze zalecają, by były ona noszona nawet sześć miesięcy. Powinna być ona komfortowa, dawać swobodę ruchów, ale jednocześnie ma za zadanie odpowiednio uciskać ciało, by przynieść pożądane pooperacyjne korzyści.

Efekty noszenia odzieży uciskowej

Ten niezbędny element rekonwalescencji, przyczynia się do pozytywnych skutków zdrowotnych, gdyż po przebytym znieczuleniu ogólnym nie pozwala na powstawanie zakrzepów krwi w żyłach. Ucisk pomaga bowiem w tym, by żadne zatory się nie pojawiały. Kolejną zaletą jest to, że ta specjalna odzież pomaga w przywróceniu właściwej cyrkulacji płynów w organizmie. Po liposukcji, i wykonanych przez lekarza nacięciach, przez kilka dni wycieka bowiem płyn tkankowy i płyn infiltracyjny (mogą one być nawet zabarwione krwią). Odzież uciskowa pozwala im wrócić w głębsze warstwy tkanek. Dzięki temu mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia opuchlizny, siniaków, a nawet krwiaków. Do korzyści płynących z noszenia odzieży po liposukcji można także zaliczyć to, że pomaga ona zmniejszyć odczuwalny po operacji ból, czy dyskomfort. Do tego, nie pozwala na powstawanie luźnej skóry, a więc doskonale, i we właściwy sposób modeluje sylwetkę. Skóra jest wtedy jędrna i napięta (dochodzi bowiem do regeneracji tkanki łącznej). Do jednej z ostatnich, ale bardzo ważnych zalet można zaliczyć to, że odzież po liposukcji ma wpływ na szybsze gojenie się pooperacyjnych blizn, a co za tym idzie – usprawnia i przyspiesza okres rekonwalescencji. Wszystkie te działania sprawiają, że po kilku miesiącach widzi się końcowe efekty liposukcji.
Zapraszam po więcej informacji na stronęodzież po liposukcji (bielizna uciskowa).

Previous ArticleNext Article