Zalety ścian prefabrykowanych

Koniunktura rynku budowlanego od kilku lat jest bardzo dobra. Zapotrzebowanie na mieszkania, budynki wielkokubaturowe (biurowce, galeria handlowe) sprawia, że zarówno projektanci jak i wykonawcy szukają sposobów na szybką realizację inwestycji.
Read more

Pomysł na biznes – sklep internetowy

Biznes to duża odpowiedzialność i praca 24h/dobę, nie mniej jednak warto się zdecydować, jeżeli mamy dobry pomysł, trochę oszczędności i zapał do pracy. Czy sklep internetowy to dobre rozwiązanie?
Read more

Fotobudka Śląsk – idealny pomysł na uświetnienie srebrnych i złotych godów

Organizowanie srebrnych i złotych godów może być takim przedsięwzięciem jak organizacja wesela. W końcu ślub niekoniecznie bierze się raz w życiu, a złote gody z pewnością można przeżywać tylko raz. Zatem na celebrowanie zarówno srebrnych, jak i złote godów warto zaangażować firmę eventową i wynająć fotobudkę. Read more

Kursy AutoCAD Civil dla każdego

Narzędzia z rodziny CAD uchodzą za bardzo skomplikowane, ale kursy AutoCAD Civil od CG Wisdom pokazują, że nie trzeba wcale zaawansowanych umiejętności informatycznych, by świetnie sobie poradzić z AutoCAD Civil i opanować najważniejsze umiejętności programowe. Read more

Roboty spawalnicze to korzyść dla firmy

Wśród licznych rodzajów robotów przemysłowych dostępnych na rynku znajdują się roboty spawalnicze. Spawanie jest bowiem jedną z tych czynności, która może być wykonana przez maszyny. Obecnie oferta robotów spawalniczych jest bardzo duża, a rodzaje spawów, jakie mogą one wykonywać również stale rośnie. Co nie mniej istotne, roboty spawalnicze są coraz bardziej przystępne cenowo również dla małych firm. Read more

Najmocniejszy materiał budowlany

Niektóre materiały są w dzisiejszym budownictwie niezastąpione. Na pewno materiałem takim jest między innymi beton. Jednakże, nawet beton nie jest idealny, stąd też tak często korzysta się z żelbetu, czyli betonu wzmocnionego zbrojeniami stalowymi.
Read more

Dla kogo dobrym rozwiązaniem będzie robot spawalniczy?

Roboty spawalnicze to urządzenia stosunkowo nowe, które od kilku lat rewolucjonizują rynek przemysłu i produkcji. W ostatnim czasie obserwuje się wyraźny trend wprowadzania jak największej ilości nowych technologii do firm. Wszystko dlatego, że wysokiej jakości maszyny są w stanie w dużej mierze zastąpić pracę człowieka wpływając tym samym na obniżenie kosztów firmy i zwiększenie zysków. Warto dowiedzieć się, czym jest robot spawalniczy i dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem.
Read more

Precyzyjne wiercenie otworów w betonie – korzyści ze zlecenia usługi

Na wielu budowach, szczególnie gdy gabaryty i parametry budynków są nietypowe, może zaistnieć potrzeba wiercenia bardzo skomplikowanych i nietypowych otworów w betonie. A beton jest dzisiaj jednym z podstawowych materiałów budowlanych. Również podczas przeprowadzania remontów może zaistnieć potrzeba wywiercenia otworów, aby zrealizować nowy projekt. W wielu przypadkach, szczególnie gdy otwory są duże lub bardzo głębokie, zalecane jest skorzystanie z usług firm, które specjalizują się w wierceniu takich otworów czy cięciu betonu. Takie firmy działają również w Polsce i oferują szeroki zakres usług. Zlecenie wykonania takich usług niesie za sobą wiele korzyści, a często bywa tak, że jest wręcz niezbędne, aby otwór, odwiert czy cięcie wykonane było prawidłowo i zgodnie z projektem architektonicznym. Read more

Smart home, czyli nowoczesna technologia w naszym domu!

W starych filmach science fiction niejednokrotnie pokazywane były nowoczesne domy, w których roboty wykonują za nas wszystko, a zmiana temperatury czy oświetlenia zależna jest od urządzeń, którymi zarządzamy z daleka. Obecnie technologia ta dostępna jest w zasięgu naszych rąk – oczywiście wszystko to bez niewielkich robotów ganiających po naszych mieszkaniach.
Technologia smart home jest coraz częściej wykorzystywana w Polsce. Co warto wiedzieć o domach inteligentnych? Czy sprawdzają się wszędzie?
Domy inteligentne to nazwa skomplikowanej instalacji, tworzonej w domach prywatnych czy mieszkaniach. Okazuje się, że ten rodzaj udogodnień może być jednak montowany również w innych miejscach – np. firmach, gabinetach. Współczesne instalacje domów inteligentnych znacząco różnią się od tych tworzonych jeszcze 5-10 lat temu. Dawniej stworzenie takiej instalacji wymagało położenia dziesiątek metrów kabli w ścianach podczas budowy budynku lub tez późniejszego kucia ścian. Dzisiaj sprawa wygląda inaczej – czujniki porozumiewają się ze sobą radiowo czy tez poprzez WIFI, a ich działanie nadzoruje dedykowana aplikacja na telefon czy na tablet.

W czym pomogą nam domy inteligentne?

Obecnie oferowane rozwiązania związane z domami inteligentnymi dotyczą przede wszystkim mediów: wody, gazu, prądu. Firmy oferują czujnik gazu, prądu, czujnik zalania wody, czujnik gazu. Ich praca polega na zamykaniu i otwieraniu zaworów, a w przypadku czujników światła na ustalaniu natężenia oświetlenia oraz na tworzeniu scen świetlnych. Kolejne czujniki mogą zamykać lub otwierać bramy wjazdowe, rolety zewnętrzne czy też centralne zamki. Czujniki odpowiadają również za działanie klimatyzatorów czy pieców grzewczych. Możliwości jest naprawdę wiele!