Dom i Wnętrze

Jak zmienić oblicze codziennych posiłków?

W codziennym biegu często zapominamy o tym, jak ważne są pełnowartościowe, domowe posiłki. Zamiast nich sięgamy po produkty silnie przetworzone, gotowe do odgrzania czy bezpośredniego spożycia. Jeśli taka dieta jest u nas normą musimy być ostrożni – nadmierne spożywanie produktów bogatych w węglowodany i tłuszcze sprawi, że zmieni się nie tylko nasza waga. Niezdrowa dieta przyczyni się przede wszystkim do pogorszenia stanu zdrowia. Jak zmienić nasze nawyki żywieniowe na lepsze?

Spraw, by kuchnia stała się miejscem, gdzie chętnie przebywasz

Aby zachęcić się do częstszego przygotowywania posiłków w domu zadbaj o to, by miejsce to było przytulne, dobrze wyposażone i odpowiednio oświetlone. Mówi się, że kuchnia to centrum każdego domu – wystarczy odrobina pracy, aby faktycznie właśnie tutaj zbierali się nasi bliscy i abyśmy razem spędzali tu czas.

Kuchnia to nie tylko meble – to przede wszystkim funkcjonalne i trwałe wyposażenie, którego używamy każdego dnia. Do najważniejszych elementów wyposażenia zalicza się garnki – te tworzone są dzisiaj ze stali nierdzewnej, odpornej na odkształcenia, działanie korozji, wysokich temperatur. W dno garnków zbudowany został aluminiowy dysk, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła, szybsze przygotowanie potrawy i większą oszczędność energii. Każdy garnek zaopatrzono również w pokrywkę ze szkła hartowanego z niewielkim odpowietrznikiem. Pokrywki ściśle przylegają do garnka i nie pozwalają na ulatnianie się ciepła.

Nowoczesne noże kuchenne

Noże Gerlach to jedna z ciekawych propozycji na polskim rynku. Nowoczesne i funkcjonalne noże zaskoczą nas designem oraz świetnymi parametrami technicznymi. Noże te posiadają stalowe ostrza zabezpieczone przed kruszeniem i korozją. Wygodne i antypoślizgowe uchwyty pozwalają na bezpieczne i wygodne krojenie.

 

 

Previous ArticleNext Article