Zdrowie i Uroda

Zabiegi pielęgnacyjne na włosy, które odbudują ich strukturę

Nasze włosy każdego dnia narażone są na działanie wielu czynników, które negatywnie wpływają na ich strukturę: silne promieniowanie słoneczne, działanie wiatru, zabrudzenia, spaliny. Tylko odpowiednia pielęgnacja pozwoli nam zachować elastyczność i piękno włosów. Jakie zabiegi i kosmetyki stosować, aby nasze włosy zawsze wyglądały elegancko i estetycznie?

Szampon: kosmetyk użytkowany najczęściej

Podstawowym kosmetykiem w pielęgnacji włosów jest bez wątpienia szampon – jego wybór powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Na polskim rynku znajdziemy olbrzymią ilość szamponów od topowych producentów, jak również produkty o naturalnym składzie. Warto testować konkretne rodzaje, aby znaleźć produkt idealnie spełniający nasze oczekiwania. Zadaniem szamponu jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy z kurzu oraz nadmiaru sebum. Częstotliwość mycia również musimy dobrać do własnych potrzeb: zbyt często myta głowa może prowadzić do zaburzenia wydzielania sebum, powstawania łupieżu, podrażnień.

Odzywki i maski

Odżywki i maski to produkty, które na stałe powinny gościć w naszych łazienkach. Dzięki odzywkom możliwe jest bezpieczne i delikatne czesanie długich włosów tuż po ich myciu. Wiele z odżywek posiada cenne składniki, mikroelementy, proteiny jedwabiu – składniki te przyczyniają się do odżywienia włosa i uelastycznienia jego struktury. Profesjonalna hurtownia fryzjerska zapewni nam szeroki wybór odżywek, w których składzie znajdziemy cenne składniki i naturalne wyciągi z roślin.

Zadaniem maski jest odbudowa strukturalna włosa – nowoczesne maski w swoim składzie posiadają ceramidy i proteiny. Maski proponowane przez najlepszych producentów pozwolą odzyskać wspaniały blask, elastyczność i sprężystość włosów na całej ich długości. Aby uzyskać najlepszy efekt maskę należy stosować raz w tygodniu.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/od-czego-zalezy-cena-ubezpieczenia-oc-samochodu https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/