Dom i Wnętrze

Wyposażenie tarasu – meble, rośliny

Osoby nie posiadające ogrodu nie powinny rezygnować z tworzenia swojego miejsca odpoczynku na świeżym powietrzu. Doskonale nadadzą się do tego tarasy czy nawet niewielkie balkony. Kluczowe jest wybranie odpowiednich roślin oraz mebli. Szczególnie te drugie stanowią spore wyzwanie – znajdziemy je w sklepach budowlanych, ogrodniczych. Warto jednak przyjrzeć się z bliska przede wszystkim ofercie producentów.
Jakie zestawy mebli ogrodowych okażą się najlepsze? Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie meble wykonane z technorattanu. To tworzywo syntetyczne posiada olbrzymią odporność na uszkodzenia czy ścieranie, a do tego jest również eleganckie i dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Co jeszcze warto nim wiedzieć?

Meble technorattanowe – lekkie i wygodne

Konstrukcja mebli technorattanowych opiera się na aluminiowym szkielecie – to sprawia, że stoliki czy fotele są niezwykle lekkie i ich przenoszenie nie sprawia najmniejszego problemu. Włókna technorattanowe są jednolite, co oznacza, że nie chłodną one brudu czy wilgoci. Ich czyszczenie nie sprawia żadnego problemu – wystarczy wykorzystać czystą ściereczkę nasączoną wodą i detergentem.
Meble technorattanowe często uzupełniane są również wygodnymi poduszkami, układanymi na siedziska. Podnoszą one komfort i stanowią ciekawy kontrast dla koloru mebla. W ofercie producentów w seriach technorattanowych znajdziemy również kanapy, huśtawki, leżanki, skrzynie ogrodowe oraz osłony na donice.
90-26-1428908666_244d895b69c695d0
Drugim rodzajem chętnie kupowanych mebli są modele aluminiowe, których siedziska i oparcia wykonano z włókiem polietylenowych. Meble tego typu są chętnie wykorzystywane przez restauratorów do uzupełnienia ogródka letniego. Powierzchnia konstrukcji aluminiowej jest lakierowana proszkowo, przez co zmniejszone jest ryzyko powstawania rdzy. Meble aluminiowe są również profilowane w taki sposób, aby można było przechowywać je jedno na drugim.
Źródło zdjęć: gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article