Dom i Wnętrze

Wyposażenie pokoju nastolatka – pomieszczenie do relaksu i nauki

Pokoje nastolatków powinny spełniać kilka funkcji – przede wszystkim są to pomieszczenia przeznaczone do spania, relaksu i wypoczynku. Drugą funkcją jest możliwość uczenia się – dziecko w wieku szkolnym powinno mieć zapewnione miejsce do nauki, wygodne biurko, krzesło. Odpowiednie połączenie tych funkcji sprawi, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo. Od czego zacząć?

Oświetlenie naturalne i sztuczne

Podstawą jest dobór kolorów oraz oświetlenia – stawiajmy na jasne barwy, dzięki czemu nawet niewielkie pomieszczenia staną się optycznie większe. Szukając lampek pamiętajmy, że poza oświetleniem sufitowym ważne jest również wykorzystanie lampki przy łóżku oraz mocnej lampki biurowej. Ważne jest zapewnienie naturalnego światła – nie zasłaniajmy okien firanami czy zasłonami. Wykorzystajmy modne obecnie rolety, które pozwolą na odsłonięcie pomieszczenia w ciągu dnia i zasłonięcie okien wieczorami.

Miejsce do nauki

Miejsce do nauki również powinno być stworzone z pomysłem. Podstawą jest niewielkie biurko. Biurka młodzieżowe znajdziemy w większości topowych sklepów meblowych – odznaczają się one ciekawą kolorystyką oraz oryginalnymi zdobieniami. Nad biurkiem warto umieścić dodatkowe półki na książki czy przybory szkolne. Dobrym pomysłem będzie też kupienie tablicy korkowej czy magnetycznej.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article