Dom i Wnętrze

Funkcjonalne ozdoby w mieszkaniu

Aby uzupełnić domowe wnętrza nie trzeba być specjalistą od architektury wnętrz – konieczny jest dobry pomysł i nieco cierpliwości. Obecnie topowe sklepy z dekoracjami domowymi oferują wiele interesujących rozwiązań, których zadaniem jest nie tylko urozmaicanie przestrzeni, ale przede wszystkim ułatwianie codziennego funkcjonowania mieszkańców. Jak je dobierać? Oto kilka praktycznych wskazówek!

Wieszak na ubrania Czerwone Drzewo. Kreatywny Warsztat
Wieszak na ubrania Czerwone Drzewo. Kreatywny Warsztat

W kuchni…

Kuchnia jest nie tylko miejscem gdzie przygotowujemy posiłki – zazwyczaj spotykamy się tam z innymi domownikami, rozmawiamy, popijamy herbatę. To także miejsce, gdzie zaglądamy do lodówki w poszukiwaniu smakołyków. Zamiast pozostawiać niewielkie karteczki przyczepione do drzwi lodówki możemy wykorzystać tablice w ciekawych oprawach. Tablice, po których rysuje się kredami, świetnie sprawdzają się do pozostawiania krótkich notatek czy wiadomości dla rodziny. Kiedy informacja nie będzie już potrzebna wystarczy zetrzeć napis ściereczką nasączoną wodą. Drugim ważnym elementem może okazać się zegar ścienny. Obecnie najmodniejsze modele dotyczą motywów architektonicznych, postaci z popularnych bajek czy filmów. Zegary mogą przybierać również kształt filiżanek, czajników – wybór jest praktycznie nieograniczony!

W pokoju dziecka…

W pokoju dziecka czy nastolatka tablica kredowa to jeden z najlepszych patentów. W ten sposób dziecko może notować sobie ważne wydarzenia czy też daty. Tablica kredowa może okazać się też dodatkową przestrzenią do kreatywnego wyrażania swoich pasji. Tablice dostępne są w formie ciekawych kształtów – świetnie urozmaicą pomieszczenie.

Magnetyczna mapa Polski. Kreatywny Warsztat
Magnetyczna mapa Polski. Kreatywny Warsztat

W pokoju dziecka sprawdzi się także magnetyczna mapa Polski, na której umieszczać można zdjęcia, pocztówki czy bilety wstępu z wakacji.
Inspirujące dodatki do mieszkania znajdziesz na stronie kreatywnywarsztat.pl.

Previous ArticleNext Article