Turystyka

Wypoczynek nad jeziore

Coraz więcej uwagi poświęcamy temu, aby relaksować się i odpoczywać w sposób, jaki odpowiada nam najbardziej. To dobry nawyk, gdyż w ostatnich latach psychologowie bili na alarm, ze pracujemy za dużo, stresujemy się i nie potrafimy znaleźć czasu dla siebie. Umiejętne operowanie czasem pozwoliło nam jednak znacznie skuteczniej wykorzystywać weekendy. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów jest wypoczynek nad jeziorem – tych na szczęście w Polsce nie brakuje! Co robić nad jeziorem? Jak zorganizować czas najmłodszym?
W okresie wiosenno-letnim odpoczynek nad jeziorem to olbrzymia atrakcja dla osób w każdym wieku. Wybierając jeden z większych zbiorników w naszym kraju możemy liczyć na sporą bazę turystyczno-rekreacyjną w okolicy. Tak jest właśnie w przypadku Jeziora Zegrzyńskiego. Leży ono na Mazowszu, w pobliżu Warszawy. Próżno tu jednak szukać zatłoczonych ulic czy świecących neonów – od lat 60. jest to miejsce lubiane za spokój, ciszę i możliwość uprawiania aktywnego wypoczynku. Co to oznacza?

Pływanie, żeglowanie, plażowanie!

Jezioro Zegrzyńskie daje możliwość nie tylko pływania, ale też żeglowania czy korzystanie z kajaków i rowerków wodnych. Niezbędny sprzęt znajdziemy w licznych przystaniach i pensjonatach – to z pewnością świetny sposób na aktywny wypoczynek. Dodatkowo naokoło samego jeziora istnieje wiele wyznaczonych miejsc na plaże oraz boiska sportowe. Można grać na nich w siatkówkę plażową i wiele innych gier.
Dookoła jeziora rozciągają się liczne szlaki rowerowe. Poprowadzę one rowerzystów poprzez zagajniki, lasy. To świetna okazja do zapoznania się z lokalna florą i fauną. Być może uda nam się dostrzec jakieś dzikie zwierzęta?
Również smakosze znajdą tu coś dla siebie. Poza licznymi punktami gastronomicznymi turyści mogą skorzystać z oferty hotelowych restauracji. Hotele rozmieszczone dookoła jeziora oferują także ciekawe możliwości noclegowe.
Czytaj więcej na jachranka.pl.

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ Metalowy stojak na ręczniki