Ciekawe

Organizacja wesela w hotelu – jak to zaplanować?

Współcześnie organizacja przyjęcia weselnego w restauracji hotelowej to norma – ostatnim trendem nie są jednak wielkie wesela na ponad 100 gości. Większość młodych par pragnie niewielkiego, kameralnego wesela, na którym obecni będą rodzice, rodzeństwo, bliscy znajomi. Organizacja takiego wesela wymaga jednak tak samo czasu, jak urządzanie przyjęcia znacznie wystawniejszego. Od czego zacząć przygotowania?
Pierwszym krokiem powinien być wybór lokalu. Zazwyczaj pary młode stawiają na restauracje hotelowe, które oferują nie tylko duże sale, ale i znacznie mniejsze salki kameralne, które idealnie sprawdzają się jako pomieszczenie do niewielkich przyjęć. Takie sale są odseparowane od głównej restauracji, przez co nikt nie przeszkadza weselnikom we wspólnym biesiadowaniu. Oczywiście konieczne jest także dobranie sali ze względu na ilość gości – niewielkie sale zazwyczaj są w stanie pomieścić do 30 osób.

Catering!

Podczas przyjęcia weselnego niezwykle ważne jest odpowiednio dobrane jedzenie. Zazwyczaj szefowie kuchni dają klientom wybór pośród kilku spisów menu oraz możliwość żonglowania konkretnymi pozycjami, aby stworzyć swój własny zestaw z obiadem, deserem, zimną płytą etc. Ilość posiłków podczas przyjęcia zależ również od tego, jak długo zamierzamy siedzieć przy wspólnym stole. Warto wspomnieć, że odchodzi się od klasycznych potraw podawanych w Polsce z okazji święta. Zamiast rosołu na stole znajdziemy wykwintne kremy z warzyw, ciekawie przyprawione i podane mięsa, eleganckie naked torty czy muffiny zamiast klasycznego ciasta.
Co z muzyką? Zazwyczaj na niewielkich salach istnieje możliwość stworzenia muzycznego tła – wtedy to wybrana przez nas lista utworów sączy się cicho z głośników.
Przez cały czas trwania przyjęcia nie musimy także martwić się o obsługę sali – zajmą się tym oddelegowani specjalnie dla nas kelnerzy.
Czytaj więcej na hotellord.pl.

Previous ArticleNext Article