Turystyka

Dominikana – idealne miejsce na wypoczynek pod palmami!

W Polsce coraz popularniejsze stają się wczasy na egzotycznych wyspach – poza Kubą czy Mauritiusem również Dominikana co roku odwiedzana jest przez coraz większe rzesze turystów. Co sprawia, że miejsce to jest tak oblegane? Warto z bliska przyjrzeć się ofertom touroperatorów.
Dominikana to to drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim po Kubie. Położona jest na wyspie Haiti, gdzie zajmuje 2.3 wyspy – reszta to właśnie państwo Haiti. Dominikana ceniona jest przede wszystkim za egzotykę, której próżno szukać w europejskich kurortach. Uwagę turystów przyciągają przede wszystkim olśniewające plaże oraz krystalicznie czyste morze – już to połączenie jest obietnicą wspaniałego wypoczynku lub możliwości aktywnego spędzenia czasu. Co można robić na Dominikanie?

Aktywny wypoczynek na plaży

Krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego zachęcają do penetrowania dna morskiego i zapoznawania się z okolicznymi rafami koralowymi. Kryją one wiele tajemnic, przede wszystkim są zaś domem dla licznych gatunków ryb. Nurkowanie można uprawiać wraz z butlą tlenową lub też klasyczną maską. W drugim przypadku nie ma konieczności wynajmowania instruktora – sprzęt do nurkowania z maską znajdziemy w hotelowych recepcjach.
Drugim sposobem na poznawanie tej okolicy jest oczywiście żeglowanie – w tych okolicach najwięcej uroku ma podróżowanie katamaranem, który można wynająć wraz ze sternikiem.
Co ciekawe: Dominikana jest odwiedzana nie tylko przez indywidualnych turystów. Coraz częściej organizowane są wyjazdy firmowe na Dominikanę lub też wycieczki sponsorowane przez pracodawcę w ramach wynagrodzenia dodatkowego za wyniki w pracy.
Wyjazdy na Dominikanę organizowane przez biura podróży obejmują: ubezpieczenie turystyczne, przeloty, transfer z lotniska, zakwaterowanie, opiekę rezydenta lub pilota wycieczki, wybraną opcję żywieniową.

Previous ArticleNext Article