Turystyka

Wynajem jachtów w Chorwacji: kilka porad dla początkujących

Chorwacja to całkiem udany kierunek wakacji. Polacy coraz chętniej wyjeżdżają tam na urlop: nie tylko po to, aby zwiedzić Split, czy Dubrownik, ale także po to, aby pożeglować. Okazuje się bowiem, że czarter jachtów w Chorwacja jest niedrogi, a widoki – jak wiadomo – znacznie lepsze niż w Polsce. Jeśli wynajmiemy jacht w Chorwacji, będziemy mogli dotrzeć nim na jedną z wysp znajdujących się na Morzu Adriatyckim. Dodatkowo, zawsze możemy być pewni dobrej pogody na terenie tego kraju.

Jaki jacht wynająć w Chorwacji?

W Chorwacji można liczyć na katamarany, luksusowe jachty motorowe, jak i na żaglówki. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Aby wynająć sobie jacht, można współpracować z polską firmą pośredniczącą w organizowaniu tego typu usług, jak i skierować się samodzielnie do chorwackiej wypożyczalni jachtu. Aby uzyskać zgodę na żeglowanie, należy napisać do armatora: trzeba przedstawić dokumenty, które pozwalają nam sterować jachtem i obsługiwać radio. Należy również spisać wszystkich uczestników wyprawy. Takie formalności warto załatwiać już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem rejsu – inaczej nasza prośba o możliwość poruszania się po wodach Chorwacji może zostać niezaakceptowana na czas.

Gdzie dokładnie udać się na żagle do Chorwacji?

Które rejony są najbardziej polecane dla osób, które chcą sobie wynająć jacht na terenie Chorwacji? Doświadczeni w tym temacie proponują żeglowanie wokół półwyspy Istria, który znajduje się w środkowej Dalmacji. Środkowa Dalmacja to zresztą rejon, w którym znajdziemy najwięcej firm oferujących czarter jachtów w Chorwacja.

W jakim okresie wybrać się na żagle do Chorwacji?

Najlepszym okresem jest wczesna wiosna. Wówczas unikniemy bajońsko wysokich cen, które panują w Chorwacji w środku lata. Najwyższy sezon na wynajem jachtów w Chorwacji panuje od początku sierpnia i trwa do końca września. Wtedy właśnie ceny za jednotygodniowe żeglowanie po wodach Adriatyku może kosztować około 3000 euro. Poza sezonem cena ta może wynosić o 70% mniej. Warto więc planować z wyprzedzeniem i sfokusować się na planowanie urlopu w kwietniu. Pogoda wówczas nie będzie zła – Chorwacja leży na południu, dzięki temu będziemy mieli wtedy taką pogodę, jak w Polsce w czasie czerwca.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja Żeglarska Kubryk

Previous ArticleNext Article