Dom i Wnętrze

Elegancki taras, gdzie odpoczniesz!

Szukając idealnego miejsca do odpoczynku w ciągu weekendu powinniśmy bliżej przyjrzeć się naszym tarasom. Miejsce to jest często niedoceniane, a kryje się w nim wielki potencjał. Wystarczy kilka dobranych do naszych potrzeb mebli oraz parasol ogrodowy, aby stworzyć miejsce idealne do odpoczynku. CO musimy wiedzieć przed wyruszeniem na zakupy?

 

Materiały są bardzo ważne!

Szukając odpowiednich mebli i dodatków na taras przede wszystkim powinniśmy być świadomi, jak istotne są odpowiednio dobrane materiały. Od nich zależeć będzie trwałość mebli i innych przedmiotów. Na świeżym powietrzu elementy te będą narażone na działanie zmiennych temperatur, silnego promieniowania słonecznego, deszczu, wiatru. Powszechne zastosowanie jest aluminiowych stelaży mebli oraz parasoli ogrodowych – tworzywo to zabezpieczone jest przed pojawianiem się rdzy.

 

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Możliwości jest sporo – dzisiaj topowi producenci oferują nam wiele interesujących modeli parasoli, zarówno okrągłych, jak i kwadratowych. Największe modele posiadają czasze o boku 4 metrów – taki baldachim daje olbrzymią ilość cienia! Zastosowanie stelaży aluminiowych pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi parasola, przez co jego użytkowanie jest znacznie przyjemniejsze. Ustawione na ruchomych stopach można łatwo przesuwać i obracać, bez konieczności angażowania siły.

 

Czasze chroniące przed słońcem i deszczem!

Parasole dostępne na stronie parasol-ogrodowy.pl to obecnie jedne z najchętniej kupowanych. Czasze nowoczesnych parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych powleczonych poliuretanem. Takie połączenie pozwala na ochronę zarówno przed słońcem, wnikaniem pyłu jak i wilgocią. Czasza posiada dodatkowe sprężyny naciągowe, których zadaniem jest amortyzowanie silniejszych podmuchów wiatru.

 

 

Previous ArticleNext Article