Dom i Wnętrze

Meble klasyczne – przeżytek czy nowy trend?

Meble klasyczne – w większości z nas kojarzą się pewnie z meblami z poprzedniego ustroju, topornymi meblościankami, które występowały w co drugim domu, w których po kilku latach odpadało wszystko. To jest na szczęście mylna wiedza – meble klasyczne nawiązują swoją stylistyką do mebli sprzed kilkudziesięciu i więcej lat.

 

Czy warto kupować meble klasyczne?

 

Meble klasyczne wracają do łask. Doskonale nadają się do dużych salonów, stylizowanych na lata minione. W odróżnieniu do mebli nowoczesnych, meble klasyczne wyróżniają się duża ilością przetłoczeń, jak również ogromnym przywiązaniem uwagi do najdrobniejszych detali. Bogate, rzeźbione wzornictwo, duża masa jak również solidność – z tym powinny kojarzyć się przede wszystkim meble klasyczne. Wykonane rzecz jasna z ciężkich gatunków drewna, jak dąb chociażby.

 

Wiele osób może się zastanowić, dlaczego warto kupować meble klasyczne

Odpowiedź jest banalna – bo nadają pomieszczeniu odpowiedniego stylu i elegancji. Meble takie też są trwałe, dzięki czemu nie ma ryzyka, że nawet przy intensywnym użytkowaniu po dwóch czy też trzech latach zajdzie potrzeba ich zmiany. Ich popularność może być także następstwem działań wielu influencerów, którzy aranżując swoje domy kładą ogromny nacisk na to, by w sposób subtelny zaprezentować, jak bardzo okazałe meble klasyczne się posiada. Nie wszyscy potrafili odpowiednio wykorzystać potencjał mebli klasycznych, jednakże pod wpływem innych osób przekonali się do korzyści, jakie dają meble klasyczne i sami często stają się propagatorami tego rodzaju mebli.

 

 

Previous ArticleNext Article
Stolik pomocniczy na laptopa loft zobacz rp.pl