Ciekawe

Wariograf – zasada działania

Badania wariograficzne są przeprowadzane aktualnie na bardzo szeroką skalę. Wynika to przede wszystkim z ich doskonałej skuteczności, a także tego, iż mogą stanowić niepodważalny dowód w ważnych sprawach. Na czym w ogóle polega działanie wariografu? Przekonamy się o tym czytając poniższy tekst.

Wariograf – co to?

Na wstępie warto wspomnieć czym w ogóle jest wariograf. Otóż jest to dość ciekawe i zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala w szybki sposób zbadać prawdomówność badanej osoby. Urządzenie rejestruje bowiem zmiany zachodzące w psychice czy fizjologii człowieka, a następnie pozwala dokonać analizy wyników, które jednoznacznie wskazują na to czy dana osoba kłamie czy mówi prawdę.

Na czym polega działanie wariografu?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w wariografach uzyskano bardzo wysoką skuteczność ich działania. Otóż samo badanie nie jest skomplikowane, a wynik, który ukazuje urządzenie jest praktycznie wiarygodny w stu procentach. Stąd też badania wariografem, które są oferowane na przykład na stronie wariograf.com.pl stanowią dość często niepodważalne dowody. Samo działanie wariografu polega na rejestrowaniu zmian, które zachodzą u badanej osoby podczas udzielania odpowiedzi na pytania zadawane podczas testu. Pod uwagę brane są tutaj zmiany zachodzące w obrębie pracy serca, oddechu, a także ciśnienia. W uproszczeniu chodzi tu o rejestrację w papierowej formie sygnałów wysyłanych przez mózg badanej osoby. Odpowiadając na pytania osoba badana wystawiona jest na działanie pewnych bodźców emocjonalnych, które pozostawiają ślady pamięciowe. Wariograf umożliwia zapis zmian fizjologicznych oraz psychicznych, które to właśnie ukazują wiarygodność badanego.

Oprócz pracy serca czy też zmian w oddechu podczas badania wariografem pod uwagę brane są także takie czynniki jak wilgotność skóry. Urządzenie zapisuje napięcie elektryczne skóry co związane jest właśnie ze stopniem wilgotności. Zarejestrowane zapisy są ukazywane w postaci kolorowego wykresu.

Previous ArticleNext Article