Ciekawe

Trudne wybory, czyli feminizowane nasiona marihuany – bubble gum i jego właściwości

 

Początkujący, czy bardziej zaawansowany amatorski plantator poszukuje nasion o wyjątkowych właściwościach smakowych, estetycznych i niesamowitym działaniu. Dziś producenci nasion prześcigają się w oferowaniu produktu o takich cechach, jednak ich hodowla często nas przerasta. W ten z czeluści, wychodzi bubble gum i jego uniwersalność.

 

Feminizowane nasiona a buble gum

Zanim przejdziemy do tych niesamowitych nasion, warto wyjaśnić pojęcie feminizowane nasiona marihuany. Prostą definicją jest to, że z takowych nasion wyrastają rośliny o żeńskim rodzaju, w praktyce oznacza to, że dają one bardzo dużo THC, jak i CBD. Jednocześnie są to rośliny o dużych i pełnych pąkach kwiatów. Pierwsze genetycznie stworzenie tych nasion nastąpiło w latach 90, co zrewolucjonizowało świat fascynatów cannabis. Co sprawiło, że uprawa tych roślin jest wyjątkowo ekonomiczna i prawie zawsze można spodziewać się wyczekiwanych efektów (albowiem modyfikacje nasion na nasiona feminizowane są liczone na 99% skuteczności). Ten rodzaj nasion to również pewność co do sposobu hodowli, ponieważ feminizowane nasiona marihuany są odmianami fotoperiodycznymi, co w prostych słowach oznacza, że ich wzrost zależy od prawidłowego cyklu świetlnego.

Świat cannabis pełen egzotycznych i tych bardziej znanych smaków porywa nas swoimi możliwościami. Warto jednak mierzyć siły na zamiary i sięgnąć po odmianę, która mimo wyjątkowych cech daje się łatwo hodować. Bubble gum to odmiana nasion feminizowanych marihuany, która jedynie w osiem tygodni daje plony. Ich niezaprzeczalną zaletą jest łatwość w uprawie, co sprawia, że nawet początkujący z łatwością sobie z nią poradzą. Bubble gum osiąga rozmiar poniżej jednego metra.

Smak bubble gum

A skąd smak? Otóż wielu palaczy wyczuwa w niej aromat znany z dzieciństwa. Nasiona buble gum przypominają gumę balonową. Owocowy zapach i prosta hodowla sprawiają, że jest must have w kolekcji każdego fana konopi. Stworzenie tak smacznej, stabilnej w uprawie odmiany bubble gum zajęło wiele pokoleń. Początkowo opracowana w USA, w stanie Indiana, powędrowała do Nowej Anglii, aż do kraju konopi Holandii. Nie wiadomo z jakich odmian powstało bubble gum, jednak na podstawie jej profilu genowego i właściwości pewne jest, że pochodzi ze skrzyżowań nasion Indyjskich. Dzięki temu jest ona tak wytrzymała na błędy w hodowli i łatwo rośnie. Wielokrotnie zdobywała nagrody, np. Cannabis Cup 1995, czy ta sama w 1997.

Jak uprawiać legendarną bubble gum?

Bubble gum zaleca się hodować indoor, czyli we wnętrzu dla dużych i optymalnych zbiorów. Sadzić należy około 9 sztuk na metr kwadratowy, z niego powstaje około 400 do 450 gram na metr kwadratowy. Czas oczekiwania na upragnione kwiaty to około 60 dni. Jeśli jednak decydujemy się na sianie outdoor, to zbiory przypadają na październik. W przypadku bubble gum nie musimy martwić się o warunki glebowe, czy nawet klimatyczne, bowiem rośliny z nasion wyrastają bez większych wymagań, dając plony. Wyrośnięte, dojrzałe kwiaty pokryte są warstwą żywicy. Bubble gum mają wyjątkowo dużą odporność na błędy hodowlane i niesprzyjające warunki, dlatego jest to tak lubiana i legendarna odmiana nasion feminizowanych marihuany.

Temperatura w growroomie odpowiednia dla buble gum to około 21 stopni, nie powinno dopuścić się do gwałtownych wzrostów lub spadków, ponieważ przez to rośliny mogą nie rosnąć dalej. Dlatego warto stosować urządzenia, które pomogą w utrzymaniu stałej temperatury razem z systematyczną kontrolą warunków cieplnych. Nie istnieje potrzeba dodatkowych zabiegów takich jak trening, czy super-cropping, dlatego buble gum to tak niezwykła i uniwersalna odmiana.

Jeśli chodzi o przeznaczenie odmiany bubble gum medycznie wspomaga rozluźnienie mięśni, a także walkę z depresją czy atakami paniki. Zawartość THC to maksymalnie 20%, dlatego są to delikatne rośliny o wyjątkowym smaku. Potocznie w krajach takich jak Holandia czy Dania mówi się, że bubble gum to odmiana idealna do piwa, dzięki swoim owocowym aromatom i poczuciu luzu.

 

 

 

Previous ArticleNext Article