Dom i Wnętrze

Szafy wnękowe Warszawa – jak zamówić?

Szafy wnękowe Warszawa cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki nim można w pełni wykorzystać przestrzeń, która dotychczas pozostawała nieużytkowana. Jednak by takie meble były funkcjonalne, muszą one idealnie pasować do danej przestrzeni, do jakiej mają zostać zaadaptowane. Najczęściej więc zamawia się szafy wnękowe na wymiar.

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu szafy wnękowej?

W pierwszej kolejności przy zamawianiu szaf wnękowych Warszawa trzeba zwrócić uwagę na wymiary wgłębienia w ścianie, gdzie takie meble mają być wstawione. Perfekcyjnie dopasowane szafy nie będą w ogóle zwracać na siebie uwagi i dzięki temu będzie można zrobić z nich niezwykle użyteczną, często podręczną garderobę.

Poza tym warto wziąć pod uwagę wysokość takich szaf. Przeważnie wstawia się takie meble, które sięgają pod sam sufit. Nawet, jeśli wgłębienie w ścianie nie jest głębokie, można uzyskać wiele dodatkowej przestrzeni, wykorzystując tę, która jest dostępna nad tradycyjnymi meblami, która zwykle pozostaje niewykorzystana.

Przeznaczenie szafy wnękowej

Już na etapie zamawiania szaf wnękowych Warszawa, powinniśmy wiedzieć, jakie będzie ich przeznaczenie. Najczęściej takie meble wykorzystuje się do przechowywania ubrań w sposób możliwie jak najbardziej zorganizowany. Zdarzają się jednak i takie rozwiązania, które umożliwiają przechowywanie zarówno odzieży, jak i niewielkich sprzętów AGD, jak odkurzacz, czy żelazko.

Warto więc zadbać o to, by projekt uwzględniał wszystkie te przedmioty, które będziemy chcieli przechowywać w szafach wnękowych Warszawa. Wiąże się to nie tylko z rozmieszczeniem półek, ale też i z zastosowaniem odpowiednich materiałów, dzięki którym przestrzeń będzie w pełni stabilna podczas długotrwałego użytkowania.

Liczba półek w szafie wnękowej

To, o czym często myśli się na samym końcu, to nierzadko liczba półek. Szafy wnękowe warszawa powinny mieć taką liczbę półek, która pozwoli w sposób wygodny użytkować tego typu meble. Jednak ich liczba będzie uzależniona też od tego, jakie wymiary będą mieć takie meble.

Planując liczbę półek w szafach wnękowych, warto zwykle nakreślić ich więcej, niż mniej, nawet jeśli aktualnie nie mamy jeszcze pomysłu, jak je zagospodarujemy. Warto jednak myśleć perspektywicznie, gdyż z czasem zwykle przybywa nam przedmiotów, z których przechowywaniem można mieć problem. Natomiast kilka dodatkowych półek sprawi, że taki kłopot w ogóle nie będzie mieć miejsca. Oczywiście musimy też pamiętać o tym, by półki miały różną wielkość, by udało się w takich szafach zmieścić i mniejsze, poskładane ubrania, jak i tę odzież, którą przechowuje się na wieszakach.

Previous ArticleNext Article