Ciekawe

4 pytania, które musisz zadać przed wyborem hostingu strony www

Szukasz hostingu, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru? Sprawdź nasz krótki poradnik!

Jak wygląda obsługa klienta, kontakt i pomoc techniczna?

Nie oszukujmy się, większości problemów z serwerem nie będziesz w stanie samodzielnie rozwiązać. Właśnie dlatego tak ważna jest jakość obsługi klienta i pomocy technicznej. Sprawdź opinie w internecie o dostawcach, których ofertę rozważasz, i podpytaj znajomych o ich doświadczenia.  Rozstrzał w jakości potrafi być olbrzymi – niektórzy odpowiadają w kilka minut, inni – gdy tylko pojawiają się problemy – zdają się grać na czas. Nierzadko okazuje się, że hosting strony www warto wziąć od mniejszego dostawcy, rezygnując z najpopularniejszych marek.

Co dzieje się przy przekroczeniu limitów?

Wybierając hosting, decydujesz się na konkretne parametry techniczne – między innymi przestrzeń dyskową i limity transferu. Prawda jest jednak taka, że wypadki chodzą po ludziach (i stronach) i nawet najlepszym mogą się zdarzyć przekroczenia limitów. Warto sprawdzić, jaką politykę stosuje w takich wypadkach firma hostingowa. Niestety, zdarzają się firmy, które nie dość, że stronę wyłączą bez poinformowania klienta, to jeszcze nałożą – nierzadko bardzo dotkliwe – kary finansowe za złamanie zapisów umowy.

Na jakich zasadach tworzone są backupy?

Hosting bez backupów nie ma prawa istnieć. Zanim wybierzesz ofertę, koniecznie sprawdź jak często wykonywane są kopie bezpieczeństwa danych umieszczonych na serwerze i przez jaki okres czasu są one dostępne.

Czy można zainstalować darmowy certyfikat SSL?

Wbrew pozorom zainstalowanie darmowego certyfikatu SSL Let’s Encrypt bezpośrednio z panelu (i bez dodatkowych opłat!) nie jest wcale tak oczywistą możliwością. Część dużych dostawców usług hostingowych pozwala na instalowanie darmowych certyfikatów – ale tylko rękami swoich administratorów. Co – jak nietrudno się domyślić – usługą darmową już nie jest. Jeśli chcesz więc skorzystać z darmowego certyfikatu, sprawdź, czy twój usługodawca w ogóle taką możliwość udostępnia, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://beesafe.pl/porady/co-mozna-miec-w-bagazu-podrecznym/