Dom i Wnętrze

Środki i akcesoria do sprzątania, które powinny znaleźć się w każdym domu

Większość z nas nie przepada za sprzątaniem. Są jednak tacy, którzy podczas sprzątania relaksują się i wyciszają. Niezależnie od tego, jak to jest w naszym wypadku, każdy z nas chce mieć zadbany i czysty dom. Regularne sprzątanie wnętrza pomaga pozbyć się bakterii i zanieczyszczeń oraz sprawia, że przebywanie w mieszkaniu jest znacznie przyjemniejsze. Aby sprzątanie przebiegało sprawnie i było efektywne, warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych sprzętów i środków. Co koniecznie musi znaleźć się w naszym asortymencie do walki z brudem?

Akcesoria i sprzęty pomocne w domowych porządkach

W żadnym mieszkaniu nie może zabraknąć podstawowego sprzętu, dzięki któremu utrzymanie czystości nie będzie stanowiło większego wyzwania. Do takich niezbędnych przedmiotów należy zaliczyć odkurzacz, zwłaszcza gdy w domu są dywany lub wykładziny. Do szybkiego sprzątania podłogi przyda się natomiast miotła w zestawie z szufelką i zmiotką. W domowym arsenale musi znajdować się również co najmniej kilka rodzajów ściereczek. Najpopularniejsze są te miękkie, wykonane z mikrofibry, ale przydatne są również bawełniane ścierki do czyszczenia szklanych powierzchni i ekranów oraz uniwersalne ściereczki nasączone delikatnym detergentem. Oprócz tego na wyposażeniu warto mieć kilka gąbeczek w różnych rozmiarach. Przydają się nie tylko do mycia naczyń, ale też do sprzątania kuchni i łazienki. Gąbeczką można łatwo i szybko przetrzeć zanieczyszczony blat czy armaturę. Co jeszcze okazuje się pomoce podczas domowych porządków? Oczywiście mop z wiaderkiem. To niezbędnik, jeśli chodzi o mycie podłóg- zarówno paneli, jak i kafelków lub płytek. Warto mieć w zapasie także gumowe rękawiczki, które uchronią skórę dłoni przed działaniem silnych detergentów.

Środki chemiczne do sprzątania w domu

Oczywiście same sprzęty do sprzątania na nic nam się nie przydadzą, jeśli nie użyjemy wraz z nimi odpowiednich środków chemicznych. Najlepiej wybierać produkty wysokiej jakości, które pochodzą od uznanych na rynku producentów. Wtedy możemy mieć pewność, że preparaty są skuteczne i bezpieczne. Szeroki wybór chemii gospodarczej niezbędnej w domowych porządkach można znaleźć na tej stronie: https://www.merkurygdynia.pl. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na uniwersalny płyn do czyszczenia różnych pomieszczeń, bądź też wybrać dedykowany środek do sprzątania łazienki i kuchni. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór płynu do czyszczenia szyb. Nieodpowiedni preparat może spowodować smugi i bardzo utrudnić sprzątanie. Powierzchnie szklane najlepiej wycierać przy pomocy dedykowanego sprayu i ręcznika papierowego. Jeśli natomiast chodzi o dobór płynu do mycia podłóg, warto uwzględnić rodzaj powierzchni, którą planujemy sprzątać. Inny płyn sprawdzi się w wypadku płytek i kafelek, inny do linoleum i PCV bądź do kamienia naturalnego, a jeszcze inny do drewnianych paneli. Gdy wybierzemy preparat, który nie tylko jest skuteczny, ale posiada także dodatkową kompozycję zapachową, po każdym umyciu podłóg w naszym domu zapanuje przyjemna woń.

Previous ArticleNext Article