Ciekawe

Pierwsze godziny nauki jazdy konnej

Sport i aktywność fizyczna przynosi nam wiele dobrego – przede wszystkim to najprostszy sposób na zadbanie o nasze zdrowie i smukłą sylwetkę. Sport to także sposób na relaks, szczególnie, kiedy na co dzień pracujemy przy komputerze, a nasz tryb życia określany jest jako siedzący. Szukając idealnej dyscypliny sportowej dla siebie warto rozważyć jazdę konną – to nie tylko modny, ale i ogólnorozwojowy sport!

Jazda konna dla osób w każdym wieku

Wśród licznych dyscyplin sportowych jazda konna przez długi czas uważana była za dyscyplinę ekskluzywną. Dzisiaj olbrzymia ilość stadnin i stajni sprawia, że każdy z nas może spróbować swoich sił w siodle, zarówno na padoku, jak i w czasie konnych rajdów w terenie. Aby móc uprawiać ten sport konieczne są jednak lekcje, podczas których poznamy nie tylko tajniki oporządzania konia i jego przygotowania do jazd, ale i technikę jazdy. Jak przygotować się do pierwszych lekcji? O czym powinniśmy pamiętać?

Kask jeździecki, bryczesy, odpowiedni buty

Elementem, który powinien być dla nas podstawą podczas jazdy konnej jest kask jeździecki. Kask pozwoli na ochronę głowy w czasie jazdy i potencjalnych upadków z konia. Dzisiaj kaski znajdziemy przede wszystkim w sklepach jeździeckich, a kupując musimy pamiętać, że dostępne są różne modele i rozmiary – konieczne jest przymierzanie przed kupnem. Kask nie powinien uciskać, ale też nie może być luźny. Istotne jest to, aby miał regulowane paski do zapinania pod szyją. W większości w sprzedaży znajdziemy kaski jeździeckie z niewielkimi daszkami chroniącymi oczy przed słońcem.

Elementem niezwykle ważnym podczas nauki jazdy konnej są również bryczesy. Są to specjalistyczne spodnie do jazdy konnej o wzmocnionej konstrukcji oraz wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/