Dom i Wnętrze

Altana tarasowa – podnieś estetykę otoczenia domu

Wypoczynek blisko natury to najlepszy sposób na relaks – takiego zdania są przede wszystkim lekarze. Otoczenie zielni wpływa kojąco na nasz umysł, a świeże powietrze pozwala na dotlenienie organizmu. Altana tarasowa to idealne miejsce wypoczynkowe, które pozwoli nam na relaks, ale też na podawanie posiłków, organizowanie gier wspólnie z domownikami. Co warto wiedzieć o nowoczesnych altanach tarasowych?

Altana tarasowa odpowiednia na słońce i deszcz

Wypoczynek w cieniu altany tarasowej to świetny plan na upalną sobotę. Konstrukcja altany wykonana jest z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie czy wnikanie brudu, jej elementy łączone są modułowo, co gwarantuje prosty montaż. Elementy konstrukcyjne wykonane są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – takie zabezpieczenie sprawia, że materiał odporny jest na działanie wilgoci czy rdzę. Dach altany tarasowej wykonany jest z uchylnych listew, które obracają się wokół własnej osi. Użytkownik sam decyduje o tym, jak ustawione są listwy oraz o tym, jak wiele światła wpada pod altanę. Listwy w pozycji całkowicie zamkniętej sprawiają, że dach staje się wodoodporny, a my sami możemy skryć się pod nim w czasie niezapowiedzianego deszczu. Altana tarasowa może być uzupełniona o elementy takie jak boczne rolety, które ochronią nas przed podmuchami wiatru.

Altana tarasowa i meble ogrodowe

Czym byłaby sama altana tarasowa bez odpowiednich mebli? Wśród licznych propozycji topowych producentów warto rozważyć naturalne meble rattanowe. Meble takie powstają z pnączy pochodzących z upraw o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że ich pozyskiwanie nie niszczy środowiska naturalnego. Meble rattanowe doskonale wpiszą się w stylistykę tarasu i nadadzą mu wyjątkowego charakteru i estetyki.

Previous ArticleNext Article