Zdrowie i Uroda

Sposób na kruche i łamliwe włosy

Problemy z łamliwością włosów ma już co trzecia Polka – przyczyną tego stanu rzezy jest najczęściej nieodpowiednia pielęgnacja, nadużywanie środków do stylizacji włosów czy farb, narażanie się na nadmierne zanieczyszczenie powietrza. Wszystko to wpływa na kondycję naszych włosów. Z czasem nasza czupryna staje się przerzedzona, włosy są wyraźnie cieńsze, łamią się i rozdwajają, co możemy zaobserwować gołym okiem. Jak odwrócić ten proces?
Przede wszystkim musimy pamiętać, że proces regeneracji naszych włosów może potrwać kilka miesięcy. Jeśli jednak przyłożymy się do tego zadania możemy być pewni rewelacyjnych efektów! Podstawą jest określenie, co może powodować zniszczenie włosów. Warto wyeliminować z codziennej pielęgnacji środki do stylizacji, stosować delikatne szampony i odżywki. Najlepsze okażą się te z wyciągami z roślin i drzew. Naturalne ekstrakty wpłyną pozytywnie nie tylko na nasze włosy, ale i skórę głowy, przywracając jej naturalne pH i eliminując takie problemy jak swędzenie, łupież czy zaczerwienienia. Warto również zrezygnować na jakiś czas ze stosowania suszarki i prostownicy – one również osłabiają nasze włosy.

A co na talerzu?

Niebagatelną rolę w odbudowie naszych włosów ma nasza codzienna dieta. Na naszych talerzach powinny lądować produkty świeże: owoce, warzywa, ale także czerwone mięso, ryby. Jeśli pragniemy jeszcze bardziej skupić się na prawidłowej diecie pomocne okażą się zestawy witaminowe, które znajdziemy w aptekach.
O pielęgnacji włosów łamliwych czytaj więcej na www.splendore.pl.

Previous ArticleNext Article
https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft zobacz