Turystyka

Śladami artystów prostym szlakiem do Sandomierza

Pierwszym sandomierskim pisarzem, który zaznaczył swoją obecność poprzez opisywanie otaczającej go rzeczywistości, był kronikarz Wincenty Kadłubek. Jednak na nim nie kończy się lista sławnych osobistości sandomierskich.

Piękny, sandomierski krajobraz sprzyja natchnieniu

Sandomierz to piękne miasto położone na siedmiu wzgórzach. Jest to perła województwa świętokrzyskiego j jedno z najstarszych, obok Gniezna i Kalisza, polskich miast. Jest to miasto malowniczo położone na Wisłą.

Sandomierz to miasto pełne szlaków turystycznych, które przyciągają do miasta w okresie letnim dużą liczbę turystów.

Popularny serial „Ojciec Mateusz” jest kręcony własnie na sandomierskim Starym Mieście. Dzięki temu faktowi miasto zyskało rozgłos i przez piękne krajobrazy przedstawiane w filmie – zwrócono uwagę na szczególny urok tego nadwiślańskiego miasta.

Miasto poetów i muzyków

Oprócz Wincentego Kadłubka na kartach historii zdążył się zapisać słynny kompozytor Mikołaj Gomółka. Tworzył on w renesansie i jest autorem „Melodii na psałterz polski”. Ponadto, sławą okrył się również poeta Sandomierzanin, Stanisław Młodożeniec, który współtworzył polski futuryzm. Jego sławnym dziełem jest tomik „Futuro-gamy i futuro-pejzaże” z 1934 roku.

Ogromną sławę Sandomierzowi przyniósł uznany pisarz, laureat Nagrody Nike, Wiesław Myśliwski, który napisał swoją słynną powieść pod tytułem „Kamień na kamieniu”. Jak widać, piękne położenie Sandomierza i niepowtarzalny, historyczny klimat tego starego miasta sprzyjają kreatywności. Warto zaczerpnąć inspiracji z tego historycznego, pięknego źródła i sprawdzić w tym mieście noclegi Sandomierz zwraca uwagę turystów swoją wyjątkową lokalizacją miasta na siedmiu wzgórzach, od razu przywodzi to na myśl miasto Rzym. Sandomierz przez tą korelację nazywany jest „Małym Rzymem.”

Noclegi z duszą

Szukając noclegu w Sandomierzu, łatwo natrafić na przytulne pokoje z oknami ukazującymi niezwykle urokliwy widok ukształtowanego przez tysiąclecia krajobrazu. Idąc po śladach wielkich Polaków, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi Sandomierz jest tak pięknym i zarazem tajemniczym miastem, że na jego zwiedzanie warto przeznaczyć kilki dni, uprzednio sprawdzając ofertę z noclegami Sandomierz jest również miejscem przecięcia się szlaków: cysterskiego, Architektury Drewnianej i szlaku świętego Jakuba.

Na miłośników historii i zabytków czekają niezapomniane wrażenia w Podziemiach Sandomierza oraz przy zwiedzaniu gotyckich klasztorów oraz budynku kolegium jezuickiego.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej onraby.com ear.pl