Dom i Wnętrze

Meble technorattanowe, aluminiowe, modułowe…

Szeroki wybór mebli ogrodowych w sklepach producentów może przyprawić o zawrót głowy. Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych trwają liczne wyprzedaże, przez co jeszcze bardziej kuszeni jesteśmy do kupna konkretnego zestawu. To dobry moment na to – niskie ceny pozwolą na zakup wyjątkowych mebli o doskonałych parametrach. Jakie propozycje warto wziąć pod uwagę?

Technorattan, aluminium

Zdecydowanie najpopularniejszymi meblami ogrodowymi z wyższej półki są te tworzone z aluminium i technorattanu. Aluminium wykorzystywane jest przede wszystkim do tworzenia szkieletów mebli. Malowane proszkowo profile są doskonale zabezpieczone przed działaniem wilgoci, przez co nawet po wielu latach nie pojawia się na nich rdza. Aluminium, ze względu na swoją wagę, pozwala także na wygodne przenoszenie czy przesuwanie elementów kolekcji.

Zdecydowanym faworytem kupujących w topowych sklepach producentów jest technorattan. Włókno to początkowo miało imitować naturalny rotang, szybko jednak zdobyło olbrzymią popularność, głównie z powodu wysokiej odporności na uszkodzenia oraz pięknego wyglądu. Rozglądając się za meblami ogrodowymi z technorattanu natkniemy się na kolekcje bardzo klasyczne, jak i inspirowane nowoczesnymi trendami. Warto znaleźć kolekcję dla siebie i wybrać meble, które w pełni spełnią nasze oczekiwania.

Kiedy potrzeba częstych zmian – meble modułowe

Interesującą nowością w przypadku mebli ogrodowych są meble modułowe. To wysoce funkcjonalne rozwiązanie dla osób, które pragną każdorazowo dostosowywać komplet wypoczynkowy do okoliczności. Komplet modułowy może być ustawiony tak, aby tworzyć długą sofę narożną dla kilku osób lub też – po rozłączeniu elementów – stanowić pojedyncze meble, idealne na mniejsze przyjęcia.

Previous ArticleNext Article