Ciekawe

Profesjonalne wałki do masażu dla sportowców – jak to działa?

Piłkarze każdego dnia musza jak najlepiej zadbać o swoją formę, aby dać radość kibicom i zapewnić wielką dawkę emocji podczas meczu. Bardzo ciekawym urządzeniem są tzw. wałki do masażu, które są przeznaczone do tego, aby jak najlepiej przebiegała regeneracja piłkarza i jego odnowa biologiczna.
To bardzo ważne, bowiem w przeciwnym razie stopniowo nawarstwiające się problemy mogą doprowadzić do jego kontuzji i wszystkie postawione zakłady w bet online mogą przynieść Ci jedynie straty.

W jaki sposób to działa?

Przede wszystkim taki wałek działa poprzez bardzo głęboki ucisk mięśni, dzięki temu może jak najlepiej rozwarstwić sklejone ze sobą włókna mięśniowe. To bardzo ważne, ponieważ z czasem pojawiają się tzw. zrosty mięśni, które należy niwelować, aby ich działanie było jak najbardziej prawidłowe. Tego typu zrosty mogą powodować skrócenie mięśnia i w rezultacie ból. Czym to jest spowodowane? Otóż takie zrosty pojawiają się podczas długiej nieaktywności fizycznej lub wtedy, kiedy wykonuje się powtarzające i intensywne ćwiczenia. Ta druga opcja najbardziej pasuje do piłkarzy, którzy przecież trenują bardzo często.

W jaki sposób wykorzystywać wałek?

W zasadzie nie ma tutaj jednej reguły i można go bez większych problemów wykorzystywać do masowania wszystkich większych grup mięśniowych. Umieszczamy go nad wybraną grupą mięśni i przetaczamy się po nim pracując nad elastycznością danej grupy mięśniowej. Najczęściej masowane są łydki, uda, jak również mięśnie pleców. Warto wiedzieć, że jeśli znajdzie się szczególnie wrażliwe miejsce, to należy się nad nim zatrzymać przez około 20-30 sekund.

Czy faktycznie warto?

Otóż jak najbardziej tak, tym bardziej po ciężkich treningach piłkarskich przyda się taka chwila rozluźnienia bez angażowania masażysty. Zdecydowanie polecamy wszystkim trenującym, niekoniecznie tylko piłkarzom. Stosować taki wałek można w zasadzie wszędzie, gdzie mamy przynajmniej trochę miejsca. Wiele osób praktykuje taki masaż podczas oglądania telewizji, czy też na chwilę przed pójściem spać, co także jest dobrym pomysłem. Sam wałek natomiast nie jest wcale jakość szczególnie drogi i bez większych problemów będziesz w stanie nabyć go w zasadzie w każdym lepszym sklepie sportowym w Twoim mieście.

Previous ArticleNext Article