Zdrowie i Uroda

NADCIŚNIENIE TĘTNICZE A STYL ŻYCIA

Dieta to podstawa!

Każda choroba o charakterze przewlekłym wymusza na pacjencie zmianę dotychczasowego stylu życia. Tak jest w przypadku cukrzycy, osteoporozy oraz w chwili, gdy problemem numer jeden staje się nadciśnienie tętnicze. Jak żyć z tą chorobą? Do jakich zasad muszą się zastosować pacjenci cierpiący z powodu zbyt wysokiego ciśnienia?
Podstawowe znaczenie zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu nadciśnienia tętniczego ma dieta. Powinny się w niej znaleźć przede wszystkim te produkty, które są bogate w potas, co w połączeniu z rezygnacją z soli kuchennej przynosi rewelacyjne efekty. Sama sól sprzyja problemom ze zbyt wysokim ciśnieniem, więc ograniczając jej spożycie, eliminujemy jeden z czynników wzmagających chorobę. Potas ma z kolei szereg dobroczynnych właściwości, a jedną z nich jest właśnie korzystny wpływ na ciśnienie krwi i obniżenie jego wysokości. Warto zatem sięgać produkty bogate w ten składnik np. soję czy otręby. Ważnym składnikiem diety w przypadku osób z nadciśnieniem jest również wapń, którego doskonałym źródłem jest mleko i jego przetwory, a także magnez, zawarty w pestkach dyni oraz orzechach. Osoby mające problemy z wysokim ciśnieniem krwi muszą kontrolować jednocześnie masę swojego ciała, gdyż nadwaga może wzmagać objawy choroby nadciśnieniowej.

Szklanka soku dla zdrowia

Świetnym sposobem na codzienną dawkę witamin i mikroelementów jest wprowadzenie do swojego jadłospisu szklanki soku ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców. Profesjonalne wyciskarki dostępne obecnie na rynku pozwalają nam przygotować pyszny koktajl niemal z każdego składnika, który przyjdzie nam do głowy. Wyciskarki wiodącego producenta tych urządzeń – marki Hurom, radzą sobie nawet z wyciskaniem soku z kiełków, roślin liściastych czy trawy pszenicznej! Niektóre modele pozwalają również na przygotowywanie musów, przecierów, dipów, mleka sojowego czy nawet… makaronu! Szczegółowy opis wszystkich produktów Hurom znajdziecie na stronach producenta: www.hurompolska.pl oraz www.hurom.com.pl
Szklanka soku dziennie pozwoli zachować zdrowie, dobre samopoczucie i witalność! Czas zadbać o swoje zdrowie i podarować swojemu organizmowi codzienną dawkę witamin!

Previous ArticleNext Article