Zdrowie i Uroda

Powiększenie biustu – zanim podejmiesz decyzję

Większość zabiegów powiększania piersi wykonywana jest u kobiet, których piersi wykształciły się bardzo słabo lub wcale. Wiele medialnych artykułów poświęconych błędom lekarskim i zagrożeniom płynącym z takiego zabiegu powoduje, że kobiety rezygnują z podejścia do operacji. Warto zatem dowiedzieć się paru rzeczy na temat samego zabiegu i zaplanować serię konsultacji ze specjalistami.

Rozmowa z lekarzem

Podczas kilku konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentką na temat jej oczekiwań względem zabiegu. W trakcie rozmowy poznaje całą historię chorób pacjentki, żeby wykluczyć wszelkie możliwości wystąpienia niebezpiecznych powikłań po operacji. Niezbędnymi badaniami do zakwalifikowania pacjentki na operację są: zabiegiem to między innymi morfologia, OB., wskaźniki krzepnięcia czy kreatynina, należy także zaszczepić się przed Wirusowym Zapaleniem Wątroby typu B.

Dobór implantów

Lekarz będzie miał do zaproponowania pacjentce kilka rodzajów rozwiązań. Poza implantami z solą fizjologiczną, które wymagają uzupełnienia po kilki latach są jeszcze te silikonowe w dwóch kształtach – okrągłym i anatomicznym. Pierwszy z nich daje efekt okrągłych i jędrnych piersi, aczkolwiek nieco nienaturalnych. Implanty anatomiczne pozwalają na uzyskanie efektu naturalnego, praktycznie niemożliwego do rozróżnienia od piersi nieoperowanych w tym samym rozmiarze.

Przebieg operacji

Chirurgiczne powiększanie piersi jest wykonywane pod pełnym znieczuleniem – narkozą. Lekarz wykonuje jeden z trzech rodzajów nacięcia (w okolicach pachy, na granicy otoczki lub w fałdzie podpiersiowym). Po umieszczeniu implantu pod mięśniem piersiowym lub na nim następuje zamknięcie wszystkich naczynek i założenie szwów. Cała operacja trwa ok. 90-120 min.

Pierwsze dni po zabiegu

Ingerencja w ciało jaką jest powiększanie piersi to poważny zabieg. W pierwszych dniach po operacji pacjentka na pewno poczuje ból i obrzęk. ważne tym czasie jest oszczędzanie sił i odpoczynek. Po 14. dniach zdejmuje się szwy. W tym czasie również można po raz pierwszy zdjąć specjalny stanik, który pełni rolę opatrunku i nadaje piersiom odpowiedni kształt. W pierwszym miesiącu od operacji trzeba powstrzymać się od wszelkich aktywności fizycznych (łącznie z wykonywaniem męczących prac domowych). Ostateczny efekt operacji widać po 3. miesiącach od daty jej wykonania.
Jeśli kobieta zdecyduje się na zabieg powiększenia piersi musi być świadoma wszelkich zagrożeń z niej płynących. Obecnie medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna rozwinęły się do tego stopnia, że ryzyko powikłań występuje niesłychanie rzadko. Warto jednak zadbać o swoje zdrowie już przed pierwszą konsultacją z lekarzem, a w trakcie wizyty w klinice wypytać o wszystkie szczegóły zabiegów, które nas nurtują. W końcu lekarz jest po to, by nam pomóc nie tylko na stole operacyjnym, ale także w dobrym przygotowaniu się do operacji pod względem fizycznym i psychicznym.

Previous ArticleNext Article
Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem riagematterstokids.org https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/