Ciekawe

Podhale – raj dla smakoszy!

Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia poza domem. I nie mówimy tu o wyjazdach do rodziny, ale o wyjazdach wypoczynkowych, połączonych z wigilią w restauracjach czy kawiarniach. Taka forma spędzania świąt przywędrowała do nas z zachodu, gdzie nieco mniej uwagi przywiązuje się do rodzinnego klimatu świąt. Polacy jednak potrafią harmonijnie połączyć tradycję i nowoczesność. Jak?
Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej miejscowości. Prym wiodą regiony górskie i podgórskie. Niewątpliwie w Polsce najpopularniejsze jest Podhale ze swoimi ośrodkami narciarskimi w Bukowinie Tatrzańskiej, Zakopanem czy Witowie. Poza bogatą bazą noclegową turyści znajdą tu przede wszystkim wysokiej klasy restauracje, karczmy oraz kawiarnie. Serwują one najczęściej lokalne przysmaki oparte o regionalne produkty. Oscypki, kwaśnica, baranina – to tylko niektóre z najczęściej wybieranych przez klientów.

A po smacznym obiedzie…

Osoby preferujące odpoczynek na świeżym powietrzu będą zachwycone możliwościami jakie daje Podhale. Jazda na nartach, snowboardzie, spacery. Czy wiesz, kto zaproponuje Ci najlepszą cenę za pokój w okresie świątecznym? Sprawdź naszą ofertę – tani pensjonat Bukowina Tatrzańska.

Previous ArticleNext Article
lheaven.pl Solidny metalowy taboret stołek emental.com