Biznes

Co zrobić z samochodem powypadkowym?

Samochód po wypadku drogowym to prawdziwe utrapienie dla jego właściciela. W jego wyniku możliwe jest naruszenie nie tylko karoserii samochodu, ale też jego mechanizmu działania. Wszelkie szkody pokrywa ubezpieczyciel, wysyłając swojego rzeczoznawcę do wyceny strat. Niestety, wielu ubezpieczycieli nie daje wystarczającej ilości pieniędzy na naprawę, przez co właściciel musi dokładać z własnej kieszeni.

Czy istnieje alternatywa?

Alternatywą dla kosztownej naprawy czy też pozostawienia samochodu na posesji jest oddanie go do skupu samochodów powypadkowych. W takich miejscach możliwe jest odsprzedanie samochodu za wspólnie uzgodnioną z pracownikiem skupu cenę. Zazwyczaj samochody powypadkowe wykorzystywane są na części i sprzedawane kolejnym klientom. Proces odsprzedaży samochodu polega na unieważnieniu tablic rejestracyjnych oraz dowodu rejestracyjnego. Po odebraniu gotówki oraz dokumentów były właściciel musi udać się do wydziału komunikacji. Pozostawiając tam otrzymane dokumenty udowadnia, że zezłomował on samochód w sposób zgodny z prawem.
Jeśli nie wiesz gdzie w okolicach Śląska oddać samochód powypadkowy na złom skorzystaj z naszej oferty – skup aut powypadkowych Bytom.

Previous ArticleNext Article
riagematterstokids.org orthegoldcps.org lheaven.pl