Dom i Wnętrze

Piękny ogród nie tylko dla wytrawnych ogrodników

Nie musimy być posiadaczami dużych ogrodów, aby blisko domu stworzyć wyjątkowy, zielony zakątek. Taki ogród pozwoli nam relaksować się po długim dniu poza domem, naładować wewnętrzne akumulatory. Dzięki zasadzeniu prostych roślin i krzewów stworzymy wokół siebie zielony mur, który skutecznie odgrodzi nas od problemów!

 

Jak zaaranżować nasz przydomowy ogród?

Nie trzeba wiele, aby wokół domu stworzyć zieloną oazę. Nie musimy być również wytrawnymi ogrodnikami – wiele z dostępnych roślin w hurtowniach czy na giełdach nie wymaga specjalnej pielęgnacji i może być hodowana również przez osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z kwiatami. Doskonałym przykładem są funkie – ich szeroki wybór znajdziemy na stronie www.bilscy.info/funkia-ogrodowa-hosta.

 

Funkia: piękna i niewymagająca bylina

Chcąc stworzyć ciekawe miejsce w ogrodzie niskim nakładem sił zdecydowanie warto wybrać funkie -ich zaletą jest olbrzymia różnorodność odmian, jak również wysoka odporność na mrozy. Funkie doskonale czują się w półcieniu, w żyznej glebie. W praktyce oznacza to, że wystarczy ziemię nieco wzbogacić, aby funkia zadomowiła się w naszych ogrodach. Funkia potrzebuje gleby wilgotnej – musimy o tym pamiętać podczas upalnego lata! Wiele z odmian funkcji to byliny kwitnące. Wspaniałe kwiatostany kwitną w okolicach lata.

Gdzie możemy zastosować funkie w naszych ogrodach? Przede wszystkim pięknie będą wyglądać one w towarzystwie krzewów i drzewek ozdobnych. Staną się także ozdobą ścieżek i ogrodowych chodników. Wspaniale prezentować się będą blisko oczek wodnych. Funkie możemy też stosować na skalnikach.

Jaką odmianę funkii wybrać? Możliwości jest naprawdę sporo. Ogrodnicy polecają przede wszystkim odmiany His Honor, Majesty, Warwick Comet, Brother Stefan.

 

Previous ArticleNext Article