Technologia

WordPress – platforma przyjazna blogerom

Blogowanie jest popularną metodą na dzielenie się swoją twórczością z szerokim gronem odbiorców. Własne blogi prowadzą zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Wydawać by się mogło, że założenie swojej własnej witryny jest skomplikowanym procesem, z którym większość z nas może sobie nie poradzić. Nic bardziej mylnego! Dzięki platformie Word Press każdy użytkownik internetu może zacząć prowadzić swojego własnego bloga. Czym jest Word Press i dlaczego to właśnie on cieszy się tak dużą popularnością? Sprawdź!

WordPress – czym jest popularna platforma?

WordPress jest systemem CMS, czyli systemem zarządzania treścią, napisanym w języku PHP. Początkowo dedykowany był blogerom, jednak z czasem zyskał dużą sympatię twórców stron. Co ważne, hosting WordPress jest darmowy.

Jedną z największych zalet systemu CMS jest jego przejrzysta budowa. Aby stworzyć ciekawą wizualnie, oryginalną i w pełni funkcjonalną stronę, nie musisz mieć szerokiej wiedzy z zakresu programowania, znać skryptu PHP czy HTML. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w WordPressie nawet laik może stać się administratorem atrakcyjnej strony.

Zalety

Każdy użytkownik WordPressa ma do wyboru ogrom różnorodnych szablonów graficznych. Dzięki bogatej bazie możesz dostosować wygląd witryny do treści, tworząc spójny przekaz. Dzięki dobrze zaplanowanemu, przejrzystemu panelowi administracyjnemu zarządzanie zawartością jest dziecinnie proste. Liczne wtyczki dają możliwość rozbudowywania strony (na przykład o sklep internetowy). Co ważne, posługując się WordPressem, możesz kontrolować swoją witrynę przez aplikację mobilną. Każda witryna zbudowana na systemie WordPress jest stroną responsywną RWD.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/porady/wyposazenie-po-vin/ https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/