Motoryzacja

Pierwszy samochód: nowy czy używany?

Kupno swojego pierwszego samochodu budzi zazwyczaj wiele emocji. Każdy świeżo upieczony kierowca marzy o tym, aby ruszyć na miasto efektownym, lekko prowadzącym się wozem. Jednak zanim zaczniesz cieszyć się przyjemnością płynącą z jazdy, musisz wybrać odpowiedni wóz. Dzisiaj zadamy sobie pytanie, które nurtuje większość młodych kierowców: wybrać model używany czy nowy? Sprawdź nasze rady i wybierz najlepszą opcję!

Przemyślana decyzja

Pierwsze lata za kierownicą są przeważnie czasem szlifowania umiejętności nabytych na kursie. Na początku nietrudno o drobne stłuczki czy otarcia. Uszkodzenia na samochodzie, który niedawno zjechał z taśmy fabrycznej, znacząco obniżają jego wartość, a usunięcie szkód przeważnie sporo kosztuje. W przypadku młodych kierowców dobrze sprawdzają się używane, niewielkie samochody. Ważne jest jednak, aby kupić sprawdzony przez zaufanego mechanika model, który zapewni Ci bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ubezpieczenie

Koszty kupna samochodu nie ograniczają się do zapłaty dealerowi albo prywatnemu sprzedawcy. Każda osoba nabywająca wóz jest zobowiązana najpóźniej w dniu rejestracji zakupić ubezpieczenie. Na cenę składki wpływa wiele elementów, między innymi wartość pojazdu. Młody kierowca za kosztowny, nowy samochód będzie musiał zapłacić więcej niż za używany model. Na wysokość składki negatywnie wpływa również fakt, że kierowca zaczynający swoją przygodę z motoryzacją nie ma na swoim koncie jeszcze żadnych zniżek. Ponadto, właścicielom nowych pojazdów o dużej wartości zaleca się poszerzenie podstawowego wariantu OC o dodatkową polisę AC zabezpieczającą samochód na wypadek kradzieży oraz zniszczenia na skutek zdarzeń losowych. W tym przypadku wysokość składki znacząco rośnie. Na stronie mfind.pl znajdziesz więcej praktycznych porad na temat ubezpieczeń i dowiesz jak, jak zaoszczędzić, kupując polisę!

Previous ArticleNext Article