Ciekawe

Opieka nad seniorami w Niemczech – zalety pracy

Praca w charakterze opiekunki starszych osób na terenie Niemiec to zawód coraz częściej wybierany przez naszych rodaków. Osoby, które mają już pewne doświadczenie w tym zakresie, wymieniają wiele zalet takiej formy zarobkowania. Jakie atuty ma opieka nad seniorami w Niemczech?

Warunki finansowe

Zarobki to z pewnością jedna z kluczowych kwestii przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu. Nie inaczej jest w tym przypadku. Opieka nad seniorami w Niemczech daje większe możliwości w tym zakresie niż pensje oferowane w Polsce. Ile zatem zarabia się na takim stanowisku u naszych zachodnich sąsiadów? Wiele zależy od konkretnego pacjenta i jego rodziny. Na ofertę finansową największy wpływ ma zakres obowiązków. Ten z kolei uzależniony jest od wieku, sprawności i stanu zdrowia seniora.

Średnie miesięczne zarobki wahają się od 1000 do 1500 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje pensję w granicach ok. 4000-6000 złotych. Trzeba przyznać, że to dość korzystne warunki. Warto mieć jednak na uwadze, że praca ta wymaga całodobowej opieki nad pacjentem.

Mieszkanie, jedzenie i dojazd

Kolejna sprawa, o którą pyta wiele zainteresowanych, dotyczy zakwaterowania. Opieka nad seniorami w Niemczech zakłada stałą obecność pracownika, co jednoznaczne jest z jego zamieszkaniem w domu pacjenta. Zawsze jest to jednak osobny pokój. Warto dodać, że co kilka tygodni pracownik może pojechać do Polski.

W większości przypadków opiekunka ma zapewnione także pełne wyżywienie. Oznacza to, że zarobiona pensja w całości trafia do jej kieszeni – nie musi ona płacić czynszu ani wydawać pieniędzy na jedzenie. Firmy, które zajmują się pośrednictwem takiego zatrudnienia, gwarantują również transport w obie strony i ubezpieczenie zdrowotne.

Rozwój

Ważnym atutem opieki nad seniorami w Niemczech jest szansa na rozwój. Praca w podobnym charakterze w Polsce nie daje możliwości lepszego poznania języka obcego i szlifowanie swoich umiejętności w tym zakresie. Ponadto wyjazd za granicę stanowi wyzwanie i konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości, co dla wielu osób jest ogromnym atutem.

Ponadto, decydując się na opiekę nad seniorami w Niemczech, można liczyć na rozwój i podniesienie kwalifikacji. Część agencji zapewnia bowiem liczne kursy. Udział w szkoleniach to z kolei szansa na uzyskanie coraz lepszych propozycji, także pod kątem zarobków.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

Previous ArticleNext Article