Ciekawe

Stres jako bezpośrednia przyczyna utraty włosów

Stres jest cichym zabójcą każdego z nas. Wiemy doskonale, że problemy mnożą się jak grzyby po deszczu i raczej nie da się ich wykluczyć. Stres zawsze będzie widoczny w naszym życiu, jednak jeśli nauczymy sobie z nim radzić to z pewnością spustoszenie jakie robi w naszym organizmie będzie dużo mniejsze i warto nad nim pracować. Kiedy występuje przedwczesne wypadanie włosów to możemy uznać, że bezpośrednią przyczyną jest właśnie stres. Odciska piętno nie tylko na naszych włosach, ale także na całym wyglądzie naszego ciała czy twarzy. Powoduje zdecydowanie szybsze starzenie się naszej skóry na której widać zmarszczki i bruzdy. Wypadanie włosów stres to nie tylko przerzedzenie czupryny, ale także jej przedwczesne siwienie.

Jak sobie radzić z cichym zabójcą

Przede wszystkim uświadomić sobie, że za bardzo się wszystkim przejmujemy i nie warto wszystkiego brać do siebie. Warto także skupić się na rzeczach, które lubimy robić i poświęcać nawet chwile dziennie na tą właśnie czynność, aby oderwać się od męczących nas problemów. Pomocne bywają spacery w lesie lub gdziekolwiek byle było w miejscu gdzie jest dużo zieleni. Obcowanie z naturą znacząco pomaga się wyciszyć i zrelaksować. Kiedy występuje przedwczesne wypadanie włosów, a do tego siwienie nie możemy dłużej czekać i poza świadomością, że stres wypadanie włosów to machina, która ściśle się ze sobą łączy to warto wybrać się na terapie, która nauczy nas radzić sobie ze stresem.

Odpowiednia suplementacja

Bardzo ważne także jest, aby wspomóc swój organizm nie tylko relaksując się. Stres wypadanie włosów może wiązać się nie tylko poprzez problemy, ale także ze względu na niedobory witamin. Bardzo pomocne bywa przyjmowanie żelaza i witamin z grupy B. wypadanie włosów stres także zminimalizuje picie herbatek ziołowych takich jak rumianek i melisa, które uspokajają i bezpośrednio na włosy pokrzywa i skrzyp. Nie należy także zapominać o retinolu czyli tak zwanej witaminy A, która najlepiej działa w towarzystwie witaminy E. Obie te witaminy nie tylko poprawią wzrok i wygląd naszej skóry, ale także pomogą nawilżyć włosy. Warto także stosować kurację z oleju lnianego, który nadaje się do olejowania włosów, a także do spożywania. Zawiera on kwasy omega, które mają pozytywny oddźwięk nie tylko jeśli chodzi o włosy, ale także cały organizm.

Previous ArticleNext Article