Zdrowie i Uroda

Odzież medyczna dla pielęgniarek i lekarzy

Śmiało można powiedzieć, że stroje dla lekarzy i pielęgniarek są identyczne. Nie jest to do końca prawda, jednak tak naprawdę wszystko zależy od placówki i tego jakiego stroju wymaga od swoich pracowników.

Czym różni się fartuch pielęgniarki od lekarskiego?

Jeszcze kilka lat temu, odróżnienie pielęgniarki od lekarza wcale nie było taką trudną sprawą, ponieważ pielęgniarki nosiły obowiązkowe czepki, co od razu wyróżniało je wśród wszystkich osób. Jednak dzisiaj nie jest już ot obowiązkowe, więc stroje medyczne pracowników na różnych szczeblach nie różnią się od siebie praktycznie wcale. Zazwyczaj różnice można zauważyć w kroju, ale to jest ciężkie do wychwycenia na pierwszy rzut oka.
Głównym elementem rozpoznawczym lekarzy jest stetoskop, używany wyłącznie przez lekarzy. Jednak zdarza się że niektóre placówki medyczne maja swoje wewnętrzne regulaminy, które wyraźnie rozgraniczają stroje pielęgniarek i lekarzy. Wówczas pracownicy muszą trzymać się takich wymogów.

Gdzie kupić odzież medyczną?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu odziez-medyczna.pl gdzie znajdują się produkty w różnych wzorach i kolorach.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje live url zobacz wiecje