Dom i Wnętrze

Inteligentny dom – co warto o nim wiedzieć?

Inteligentne domy kojarzone są przede wszystkim z filmami o tematyce fantastycznej. Współcześnie jednak coraz bliżej nam do realizacji wizji przedstawionych na srebrnych ekranach. Obecnie tworzone są domy inteligentne, które nie tylko reagują na nasze potrzeby, ale przede wszystkim dają możliwość dostosowania konkretnych parametrów do naszych potrzeb. Co warto wiedzieć o współczesnych domach inteligentnych?

Kontroluj gaz, prąd, światło…

Domy inteligentne pozwalają na regulowanie temperatury pomieszczeń, natężenia oświetlenia, zmiany w pracy klimatyzatora, nadzorowanie centralnego zamka w mieszkaniu – to jednak tylko niektóre z niezwykle szerokiej oferty konkretnych producentów. Wszystko to możliwe jest poprzez działanie czujek, montowanych przy ścianach. Czujniki komunikują się ze sobą drogą radiową, a ich zarządzanie możliwe jest przy pomocy telefonu komórkowego czy tabletu. Konieczna jest oczywiście dedykowana aplikacja.
Dawniej domy inteligentne wymagały stworzenia instalacji elektrycznej, która przebiegała wewnątrz ścian. Takie rozwiązanie nie było wygodne, gdyż o ile nie zdecydowaliśmy się na stworzenie sieci podczas budowy domu, o tyle podczas odbioru mieszkania czekało nas kucie ścian i remontowanie na nowo.
Jednym z topowych producentów osprzętu dla domów inteligentnych jest marka Ferguson. Jej promocje sprawdź na stronie www.ferguson-digital.eu.

Previous ArticleNext Article