Zdrowie i Uroda

Nowoczesne metody na zatrzymanie upływającego czasu

Czy istnieją skuteczne metody na walkę ze zmarszczkami? Do niedawna sądzono, że pomogą w tym kremy i balsamy, jednak teoria ta została szybko obalona, gdyż działają one wyłącznie powierzchniowo. Dzisiaj jesteśmy świadomi, że aby skutecznie walczyć ze zmarszczkami konieczne jest działanie głębiej. Z pomocą przyszła medycyna estetyczna i jej możliwości. Czy warto skorzystać z jej zabiegów?

 

Kwas hialuronowy – jakie ma zadanie w naszym organizmie?

Zmarszczki są efektem wielu zachodzących na siebie czynników, jednak najważniejszym z nich jest oczywiście zanikanie kwasu hialuronowego. Substancja ta odpowiada za utrzymywanie wody z komórkach, występuje w naszej skórze, ale również w ciele szklistym oka czy mazi torebek stawowych. Stopniowe zanikanie kwasu hialuronowego sprawia, że skóra staje się przesuszona, podatna na uszkodzenia, mało elastyczna. Na zły stan naszej skóry mają wpływ również inne czynniki: zła dieta, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, stosowanie źle dobranych kosmetyków.

 

Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

Aby móc skutecznie walczyć ze zmarszczkami warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej z użyciem kwasu hialuronowego. Substancja ta pozwoli na skuteczne spłycenie zmarszczek, a efekty widoczne będą od razu. Kwas hialuronowy pozwala na niwelowanie zmarszczek mimicznych, zmarszczek palacza, zmarszczek marionetkowych, konturowanie owalu twarzy. Innym sposobem na walkę z oznakami upływającego czasu jest botoks – toksyna botulinowa upośledza przewodzenie impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi i pozwala na rozluźnienie mięśni. Skóra staje się zrelaksowana, a zmarszczki niewidoczne. O możliwościach obu substancji warto przeczytać na stronie karolinakusnierz.pl.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Podstawą jest kontrola lekarska i wykonanie dokładnego wywiadu, aby wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Sam zabieg nie zajmuje wiele czasu i nie są konieczne specjalne przygotowania poza wcześniejszym znieczuleniem aplikowanym w formie lekkiego kremu.

 

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/