Ciekawe

Jak dbać o narożnik ogrodowy?

Nieodłączną częścią ogrodów urządzonych w oparciu o najświeższe trendy są stylowe kanapy. Wbrew pozorom, nawet jasne i subtelne meble tapicerowane mogą prezentować się jak nowe pomimo wieloletniego użytkowania i ekspozycji na szkodliwe czynniki. Jak zatem dbać o swój narożnik tarasowy? Sprawdź!

Narożnik ogrodowy wysokiej jakości

Jeśli dopiero planujesz zakup nowej kanapy do ogrodu, powinieneś dokładnie przyjrzeć się modelowi, który bierzesz pod uwagę. Aby mieć pewność, że najświeższy nabytek nie będzie niszczał pod wpływem promieniowania UV, wilgoci, mrozu i zanieczyszczeń, wybierz kanapę wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Nieprzeciętną odpornością na czynniki zewnętrzne wyróżniają się meble wykonane z aluminium lub technorattanu. Ważne jest, aby narożnik ogrodowywyposażony był w poduszki i siedziska zabezpieczone zdejmowanymi poszwami pokrytymi teflonem, który nie absorbuje wody i brudu. Co ważne, tego typu meble nie wymagają stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych.

Specjalistyczne środki

Plama z wina czy lepkich lodów stała się rysą na nieskazitelnej, białej tapicerce? Wszelkie niechciane pamiątki pomogą Ci usunąć specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia hydrofobowych tkanin. Nowoczesne preparaty o wysokiej skuteczności znajdziesz między innymi w sklepach z wyposażeniem outdoorowym.

Przewiewny pokrowiec

Prostym sposobem na przedłużenie żywotności mebli ogrodowych jest zabezpieczanie ich pokrowcem. Kupując osłonę na narożnik, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Unikaj grubych pokrowców uszytych z materiału zawierającego w swoim składzie domieszki PVC, który pod wpływem mrozu sztywnieje, a następnie pęka. Dużo lepiej sprawdzą się lekkie, nieprzemakalne pokrowce z poliestru wzbogaconego warstwą membrany.

Previous ArticleNext Article
https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ Industrialny metalowy stolik pomocniczy na laptopa loft https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/