Ciekawe

Nowe sztućce – jakie wybrać?

Solidny komplet sztućców to element obowiązkowy w każdej domowej kolekcji. Eleganckie i dobrze wyważone łyżki, widelce i noże nie tylko wpływają na komfort spożywania posiłków, ale również są dopełnieniem wykwintnej aranżacji stołu. Jakie sztućce okażą się strzałem w dziesiątkę? Sprawdź!

Materiał

Podstawowym czynnikiem decydującym o jakości sztućców jest tworzywo, z którego zostały wykonane. Współcześnie odchodzi się od niegdyś popularnego srebra i wyrobów platerowanych na rzecz nowoczesnego zamiennika – stali nierdzewnej. Szczególnie godne uwagi są modele wykonane z wysokogatunkowej stali oznakowanej symbolem 18/10. Oznacza to, że każdy element kompletu zawiera w sobie 18% chromu oraz 10% niklu. Obecność tych surowców sprawia, że sztućce są odporne na zarysowania i uszkodzenia, nie pojawiają się na nich nieestetyczne plamy i rdza. Produkty z wysokogatunkowej stali, takie jak sztućce Gerlach, możesz bez obaw myć w zmywarce.

Uwaga: nikiel!

Jeśli jesteś w licznej grupie Europejczyków uczulonych na nikiel, powinieneś zwracać szczególną uwagę na akcesoria używane w kuchni. Możesz mieć pewność, że stalowe sztućce opatrzone symbolem 18/0 są  w pełni bezpieczne dla alergików.

Wygląd

W pierwszej kolejności jemy oczami. Elegancka zastawa i stylowe, smukłe sztućce to najlepsza oprawa dla wyszukanych dań. Aby każdy posiłek rozpieszczał nie tylko kubki smakowe, ale również zachwycał estetyką, wybieraj łyżki, widelce i noże współgrające z wystrojem stołu i wnętrza.

Marka

Najlepszym potwierdzeniem jakości sztućców jest marka. Warto wybierać produkty firm, które przez lata działalności wypracowały pozycję lidera na rynku. Na stronie gerlach.pl znajdziesz bogatą ofertę funkcjonalnych i starannie wykonanych modnych sztućców, które od setek lat goszczą w polskich domach.

Previous ArticleNext Article