Zdrowie i Uroda

Piękny uśmiech

Natrętny ból zęba to chyba jedna z dokuczliwszych dolegliwości. Wytrąca on z równowagi oraz negatywnie wpływa na koncentrację. Krótko mówiąc – utrudnia codzienne życie. Ból zęba bywa niemiłym zaskoczeniem – może być on informacją o chorobie dziąseł bądź zębów. Klienci gabinetów stomatologicznych nierzadko są w szoku – nie mogą przyjąć do wiadomości, że dopuścili do zaniedbania czegoś tak prozaicznego jak zęby. Często wydaje im się, że powierzchowne mycie zębów gwarantuje utrzymanie ich w nienagannym stanie. Koszty późniejszego leczenia mogą być trudne do pokrycia przez przeciętnego zjadacza chleba. Ten proces nie należy do przyjemności. Podpowiadamy jak uniknąć wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Nie tylko pasty do zębów

Wielu użytkowników past do zębów bagatelizuje korzyści płynące z używania nici stomatologicznych. Wygodną opcją jest pobieżne szczotkowanie zębów rano i wieczorem, ewentualnie po obiedzie w ciągu dnia. Bylibyśmy jednak przerażeni widząc pokarm zalegający w przestrzeni międzyzębowej. Jest to pożywka do rozwoju bakterii, które zdecydowanie nie służą naszym zębom. Nici stomatologicznych o ostrym wykończeniu mogą używać osoby korygujące zgryz za pomocą tzw. „stałego” aparatu ortodontycznego. Samo używanie nici stomatologicznych mimo wszystko nie wystarczy. Równie istotny jest prawidłowy dobór szczoteczki. Może nam w tym pomóc dentysta lub ortodonta. To, czy nasza szczoteczka jest elektryczna czy manualna, zależy wyłącznie od naszych upodobań. Jednak kształt szczoteczki i miękkość włosia to kwestie znacznie istotniejsze, o które należy zapytać specjalisty. Korzystając z konsultacji lekarza można uzyskać również więcej informacji na temat doboru pasty do zębów – nie każdemu bowiem służą te same składniki.

Korygowanie zgryzu

Higiena zębów to nie wszystko. Szczególnie w sytuacji nieprawidłowego zgryzu warto odwiedzić ortodontę. Nieprawidłowy zgryz może bowiem rzutować na dykcję i generować wady wymowy. Proces leczenia zgryzu jest długotrwały. Polega na noszeniu na zębach specjalnych drutów i zamków przyklejonych za pomocą lampy laserowej. Proces korygowania zgryzu nie należy do najprzyjemniejszych. Wielu użytkowników aparatów życzy sobie, aby zdjęcie aparatu miało miejsce wcześniej, niż wynika to z zaleceń specjalisty. Nie jest to jednak słuszne postępowanie, gdyż pojawia się wtedy ryzyko, że wada zgryzu wróci. Nieprawidłowo przeprowadzony okres noszenia aparatu retencyjnego również odpowiada za ewentualny nawrót wady.
Miło jest cieszyć się pięknym i zdrowym uzębieniem. Należy dbać o jego kondycję i nie zapominać o używaniu dostępnych na rynku środków. Zdrowie zębów ma wpływ na kondycję zdrowia każdego człowieka.
Artykuł zrealizowany przy współpracy z profimed.com/katalog/pasty-do-zebow.

Previous ArticleNext Article
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/ https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/