Dom i Wnętrze

Wielkoformatowe okna – warto?

Młodzi architekci idący z duchem czasu zaskakują nowatorskimi projektami domów. Nowoczesne budynki mieszkalne zachwycają swoją oszczędnością oraz minimalistyczną formą, w której tkwi elegancja i szyk. Przyglądając się domom, które powoli zapełniają puste działki, nie sposób nie zauważyć, jaki trend króluje na rynku – zastępowanie całych ścian szkłem. Czy okna panoramiczne to dobra inwestycja?

Dom otwarty

Zdecydowanie największą zaletą oszklonych domów jest ich zachwycający design. Proste kształty, brak jakichkolwiek ograniczeń i rysujący się przed oczami widok tętniącego życiem miasta albo kojącej zieleni, trafnie odpowiadają oczekiwaniom dzisiejszego rynku. Coraz bardziej doceniamy estetykę codziennego otoczenia, dążymy do zminimalizowania niepotrzebnych elementów oraz maksymalnej przejrzystości i prostoty. Okna panoramiczne nam to wszystko zapewniają.
Ponadto, wielkoformatowe okna wpuszczają maksymalnie dużą ilość naturalnego światła, co znacząco poprawia komfort codziennego życia. Co więcej, tego typu oszklenia optycznie powiększają pomieszczenie, sprawiają wrażenie jedności wnętrza i zewnętrznej przestrzeni, które zlewają się i wzajemnie przenikają.

Minusy?

Wiele osób, mimo zachwytu nad designem domów z oknami panoramicznymi, rezygnuje z marzeń z obawy o kłopotliwe czyszczenie szklanych tafli i bycie non – stop obserwowanym przez sąsiadów. Wystarczy, że zamontujesz w oknach estetyczne rolety albo żaluzje oraz raz na jakiś czas poświęcisz oknom minimalnie więcej czasu, a obawy szybko znikną.
Na stronie okna-internorm.pl znajdziesz piękne okna panoramiczne wzbogacone o szereg innowacyjnych dodatków, które sprawią, że Twój dom będzie ciepły i bezpieczny. Co więcej, salon okien Internorm jest już na Śląsku, dzięki czemu możesz na własne oczy zobaczyć, jakie propozycje przygotowali dla Ciebie specjaliści światowej klasy.

Previous ArticleNext Article