Zdrowie i Uroda

Lasery w medycynie estetycznej

Nowoczesna medycyna estetyczna otwiera ogromne możliwości przed osobami, które chcą poprawić niedoskonałości swojego ciała, skorygować defekty powstałe na skutek chorób czy zniwelować oznaki upływającego czasu. Ogromną popularnością cieszą się zabiegi z użyciem laserów. W jakich kuracjach wykorzystywany jest laser? Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegów tego typu? Sprawdź!

Laserowe urządzenia do medycyny estetycznej – zastosowanie

Urządzenia do medycyny estetycznej emitujące wiązki laserowe o zróżnicowanej długości znajdują szerokie zastosowanie. Z ich pomocą można szybko i skutecznie usunąć owłosienie z wybranej partii ciała, zlikwidować rozstępy i blizny, wyrównać koloryt skóry, zredukować zmiany naczyniowe, a nawet usunąć tatuaż. Lasery są również wykorzystywane w kuracjach odmładzających, ponieważ  zwiększają gęstość, elastyczność i jakość skóry.

Kuracje laserowe są łagodne dla ciała i nie wiążą się z żadnym ryzykiem. Ewentualne powikłania mogą wynikać jedynie z dobrania niewłaściwych parametrów czy błędnej techniki. Pacjenci poddający się zabiegom nie muszą przechodzić rekonwalescencji. Do uzyskania w pełni satysfakcjonujących efektów często należy wykonać serię zabiegów.

Przeciwwskazania

Zabiegi medycyny estetycznej, podobnie jak każda inna kuracja, są ingerencją w ciało i mogą występować przeciwwskazania do ich wykonania. Z zabiegami laserowymi najczęściej muszą wstrzymać się między innymi osoby przyjmujące niektóre leki (między innymi retinoidy, środki fotouczulające i antydepresyjne), kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby zauważające u siebie zaburzenia pigmentacji (na przykład bielactwo). Ponadto, zabiegi z użyciem lasera najlepiej wykonywać od końca września do maja.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz więcej zobacz więcej zobacz więcej