Ciekawe

Rozwód z orzekaniem o winie – co warto o nim wiedzieć?

Kryzysy i drobne konflikty są wpisane w rytm życia wszystkich długoletnich związków. Niestety, nierzadko zdarza się, że narastające problemy między małżonkami doprowadzają do trwałego rozpadu związku. Z roku na rok coraz większa liczba małżonków spotyka się na sali sądowej, aby definitywnie położyć kres swojemu małżeństwu. Rozgoryczeni małżonkowie często obarczają winą za porażkę drugą stronę. Co warto wiedzieć o rozwodzie z orzeczeniem  o winie? Sprawdź!

Uzasadnienie

O tym, czy wnioskujemy o rozwód z orzekaniem czy bez orzekania o winie, musimy zdecydować już na etapie sporządzania wniosku. Aby pozew został przyjęty przez sąd, powinno znaleźć się w nim szczegółowe uzasadnienie. Wśród powodów rozstania w tej części pozwu najczęściej podawane są: przemoc fizyczna lub psychiczna, zdrada, uzależnienia od hazardu i alkoholu, niezaspokajanie podstawowych potrzeb rodziny. Przed złożeniem wniosku do sądu, należy mieć świadomość, że postępowanie najprawdopodobniej będzie trwało długo, a jego przebieg będzie burzliwy i wyczerpujący. Aby wydać pomyślny wyrok, sąd będzie zbierał opinie biegłych oraz przesłuchiwał świadków.

Po uzyskaniu rozwodu osoba uznana za pokrzywdzoną może domagać się od byłego małżonka alimentów nie tylko na dziecko, ale również na siebie.

Pomoc prawnicza

Rozwód jest niezwykle stresującym wydarzeniem, które zmienia nasze życie o 180 stopni. Aby maksymalnie ułatwić sobie ten okres, warto nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Zaufany specjalista będzie wsparciem psychicznym, pośrednikiem w kontaktach z byłym małżonkiem i urzędami. Na stronie adwokat-katowice.info.pl/sprawy-rodzinne znajdziesz więcej informacji na temat spraw rozwodowych.

 

 

Previous ArticleNext Article