Ciekawe

Karma dla psów po sterylizacji

Sterylizacja i kastracja to zabiegi rutynowo wykonywane o coraz większej liczby czworonogów. Sterylizacja psów polega zwykle na usunięciu jąder u samca i jajników oraz macicy u samic. Jądra i jajniki są jednocześnie gruczołami dokrewnymi, które w pewnym stopniu wpływają na metabolizm. Po ich usunięciu zapotrzebowanie na kalorię spada o nawet 30%. Oznacza to konieczność bardziej rozważnego żywienia psiaka. Pozostanie przy modelu żywienia sprzed kastracji może prowadzić do rozwoju nadwagi i otyłości. Samodzielne komponowanie diety psa jest bardzo skomplikowane zwłaszcza, że nie chodzi wyłącznie o odpowiednią podaż kalorii, ale także zapewnienie idealnych proporcji składników odżywczych. Z pomocą przychodzą karmy dla psów kastrowanych. To wygodne, przemyślane i sprawdzone rozwiązanie dla właścicieli czworonogów po zabiegu kastracji.

Żywienie psa po zabiegu kastracji

Jak już wspomniano, pies po zabiegu kastracji powinien spożywać znacznie mniejsze ilości kalorii. Jednocześnie należy zapewnić mu odpowiednią podaż białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, wapnia, witamin i minerałów. Karmy dla psów po sterylizacji z jednej strony zapobiegają więc nadwadze, a z drugiej – zapobiegają rozwojowi chorób wynikających z nieodpowiedniego żywienia. Cukrzyca, zawał serca, zwyrodnienia stawów i kości, liczne nowotwory, osłabienie odporności i częste infekcje czy choroby skóry to tylko niektóre z nich. Karma dla psów po sterylizacji odgrywa zatem istotną rolę w profilaktyce zdrowotnej psa. Czy wystarczy po prostu zakupić taką karmę i podawać ją psu? Aby karmy dla psów po kastracji spełniały swoją rolę, powinny być podawane w odpowiedniej ilości. Takie rozwiązanie oferuje marka Royal Canin.

Royal Canin – profesjonalne żywienie psów

Marka Royal Canin specjalizuje się w profesjonalnym żywieniu psów, także tych o specjalnych wymaganiach żywieniowych. Karma dla psa po sterylizacji Royal Canin cechuje się wysoką zawartością białka, niską zawartością tłuszczu oraz pełnym składem witamin i minerałów. Warunkuje to doskonałe zdrowie i kondycję psa. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dopasowanie typu karmy do wagi psa. Royal Canin oferuje karmy dla psów kastrowanych w następujących wariantach: dla psów ważących do 10 kg, o wadze 11 – 25 kg oraz 26 – 44 kg. Dzięki temu, przestrzegając porcji karmy ściśle określonych wedle wagi i aktywności psa, zapewnić można psu idealny model żywienia. Jest to gwarancją zdrowia i witalności psa, bez zbędnej troski o konieczności odchudzenia psa, co bywa bardzo trudne.

Previous ArticleNext Article
https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/139157/Dlaczego-warto-korzystac-z-porownywarek-ubezpieczen-samochodowych deo.pl kujec.pl