Ciekawe

Bezpieczne przechowywanie roweru

Jesień to czas, kiedy wiele osób chowa swoje rowery po aktywnym sezonie. Zimą mało kto decyduje się na jazdę na rowerze. Przechowywanie roweru staje się w tym czasie problemem.

W domu i w mieszkaniu

Posiadacze domków jednorodzinnych zazwyczaj mają więcej miejsca na przechowywanie rowerów. Mają też większą możliwość wyboru sposobów zabezpieczania roweru na zimę. Mogą go schować w garażu, w piwnicy lub w innych pomieszczeniach, których jest po prostu więcej.
Jeżeli mieszkamy w bloku lub w kamienicy, strychy i piwnice nie są już tak dobrym, ani tak bezpiecznych miejscem. Zazwyczaj problemem jest stosunkowo niewielka powierzchnia, jaką mamy do użytku. Jednak nawet w tej sytuacji nie jesteśmy bezradni.
Bez względu na to czy mieszkamy w domu czy w kamienicy lub bloku, musimy się jednak zastanowić nad wykorzystaniem wieszaków na rowery. To rozwiązanie niedrogie, wygodne i bezpieczna dla naszych pojazdów.

Wykorzystaj ściany

Sposobem na przechowywanie roweru w ciasnej piwnicy jest wykorzystanie ściany. Wystarczą dobre wieszaki do rowerów, dobrane pod kątem potrzeb. Można tak przechowywać nawet kilka rowerów, ponieważ nie zajmują one wiele więcej miejsca niż jeden. Wystarczy znaleźć dla nich dobre miejsce.
Oczywiście możliwość wykorzystania takiego wieszaka do zamocowania więcej niż jednego roweru zależy od jego konstrukcji. Na rynku jest jednak dostępnych sporo różnych modeli, warto się więc im przyjrzeć, zanim dokona się zakupu. Być może któryś z nich okaże się inspirujący i pozwoli wykorzystać optymalnie jakiś fragment przestrzeni, o którego zagospodarowaniu dotąd nie myśleliśmy.

Alternatywne rozwiązanie

Powiększenie roweru na ścianie nie jest trudne. A co jeżeli nie ma możliwości wykorzystania ścian? Jeśli są np. zastawione regałami, albo wisi już na nich coś innego? Nic nie szkodzi, wystarczy że znajdziemy wieszak na rowery, który można zainstalować na suficie.
Takie rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że doskonale nadaje się właśnie do dłuższego przechowywania roweru poza sezonem. Uchwyt można zamocować na tyle wysoko – na przykład na strychu – że da się przejść pod rowerem tak, jakby go nie było. Również w przypadku niższych pomieszczeń takie alternatywne rozwiązanie znajdzie zastosowanie. Ważne jedynie, żeby wybrać takie miejsce, w którym zawieszony rower nie będzie nam przeszkadzał.
Bez względu na to który wariant wybierzemy, warto zadbać o to, żeby zawieszony rower nie zagrażał niczyjemu bezpieczeństwu. Najważniejsze żeby on sam był odpowiednio zabezpieczony, a wieszaki przytwierdzone do podłoża zgodnie z instrukcją producenta.
Tekst przygotowany we współpracy z Calus-P

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/