Dom i Wnętrze

Jak urządzić pokój licealisty?

Urządzanie pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie: swoje zdanie ma tu również młody człowiek. Zazwyczaj problem pojawia się podczas zderzenia oczekiwań nastolatka i możliwości finansowych rodziców. Nie zawsze jednak musi tak być – wystarczy odrobina wyobraźni. Oto kilka wskazówek!

Meble dopasowane do potrzeb

Podstawą jest dobranie odpowiedniej kolorystyki oraz mebli. W sklepach meblowych znajdziemy wiele interesujących kompletów, w których skład wchodzą: łóżka, szafy, komody młodzieżowe, półki, biurka, stoliki nocne. Oczywiście nie ma konieczności kupowania całego zestawu – wystarczy wybrać najpotrzebniejsze elementy. Meble dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej – tu dziecko może wybrać coś, co przypadnie mu do gustu. W przypadku dziecka uczącego się konieczne będzie wybranie odpowiedniego biurka, na którym zmieści się komputer czy inne niezbędne przedmioty.
Aby dziecko mogło swobodnie układać swoje ubrania i przedmioty konieczna jest nie tylko szafa, ale również regały, półki. Dla lepszej organizacji przedmiotów w szafie możemy wykorzystać niewielkie pudełka plastikowe z dodatkowymi pokrywami. Można ustawiać je jedno na drugim, przez co dodatkowo zaoszczędzimy wiele miejsca.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article