Ciekawe

Ekologia wokół nas

Ekologia jest obecnie niezwykle modnym zagadnieniem – każdy z nas pragnie żyć w zgodzie z przyrodą i dbać o środowisko naturalne. Ekologia może dotyczyć właściwie każdej sfery naszego życia: żywienia, higieny, ubrań, spędzania czasu. Ekologiczne zachowanie jest wpajane obecnie nawet przedszkolakom – na zajęciach uczą się one jak dbać o środowisko wokół nas i poznają skutki bezmyślnego śmiecenia czy wyrywania roślin.
Jak stworzyć ekologiczny dom i przekazywać dziecko dobre wzorce? Oto kilka prostych wskazówek!

Segregowanie śmieci

Podstawową metodą dbania o nasze środowisko jest oczywiście segregowanie śmieci – osoby zamieszkujące w domach jednorodzinnych niejako są zmuszone do takiego zachowania. W osiedlach blokowych coraz częściej widach przy śmietnikach kontenery na konkretne odpadki: szkło, plastik, papier. Dzięki segregowaniu śmieci możliwy jest recykling tych produktów. Otrzymują one nowe życia, a środowisko naturalne nie jest zanieczyszczane. Warto również rozmawiać z dziećmi na ten temat i uświadamiać im, jak wielkim zagrożeniem jest wyrzucanie śmieci wprost na trawnik, w lesie, a nie do koszów czy kontenerów.

Zaawansowana technologa w służbie ekologii!

Poza segregowaniem śmieci w naszych domach możemy zainstalować również wiele interesujących i nowoczesnych urządzeń sprzyjających odzyskiwaniu energii czy też zmniejszaniu ilości zanieczyszczeń. Najprostszym przykładem są bez wątpienia panele słoneczne, które montowane są na dachach domów. Ich zadaniem jest zbieranie energii słonecznej i jej magazynowanie. Ciepło to wykorzystywane jest do ogrzewania wody do kąpieli czy zmywania naczyń.
Drugim interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Urządzenie to montowane jest przy domu, jednocześnie nie zakłócając estetycznego wyglądu wokół domu.
Czytaj więcej o oczyszczaniu ścieków na prox.info.pl.

Previous ArticleNext Article