Biznes

Jak urządzić funkcjonalne biuro?

Urządzenie funkcjonalnego biuro jest niezwykle ważne, a planowanie warto rozpocząć już kilka tygodni wcześniej – dzięki temu będzie można dobrze przemyśleć różne pomysły i wybrać odpowiednie meble biurowe, a zwłaszcza fotele obrotowe.

Open space – tak czy nie?

Pierwszą kwestią jest to, czy chcemy urządzić biuro typu open space, czy wolimy klasyczne rozwiązania? Czasami ostateczny wybór jest podyktowany tym, jak wygląda dany lokal, ale często w tej kwestii mamy wolną rękę. Biura open space są chwalone za to, że pracownicy mogą sobie szybciej przekazywać informację, nie tworzą się wrogo do siebie nastawione grupki, a pracodawcy łatwiej jest komunikować się z podwładnymi.

Jasne kolory i minimalizm

Dobrze urządzone biuro powinno być minimalistyczne i urządzone raczej w jasnej kolorystyce. Oczywiście, takie elementy jak fotele biurowe zazwyczaj są czarne i z pewnością taki kolor jest bardziej funkcjonalny w ich przypadku, ale nie za bardzo sprawdzi się na ścianach. Jasne wnętrza nie przytłaczają i są doskonałym wyborem, ożywić je można odrobiną koloru na ścianach lub na różnych dodatkach.

Meble biurowe

Niezależnie od tego, czy będzie to open space, czy klasyczne biuro, to ważne jest wyposażenie pomieszczenia w dobre meble, a zwłaszcza fotele biurowe. Zgodnie z przepisami powinny to być regulowane fotele obrotowe, umożliwiające dostosowanie kształtu fotela do sylwetki pracownika. Biurko o odpowiedniej powierzchni, najlepiej z regulowanym uchwytem na monitor. Podstawowe wymagania są uregulowane w przepisach, ale warto wyjść poza te ramy.

Previous ArticleNext Article
.fcbu.org https://beesafe.pl/porady/blokada-na-kolo/ deo.pl