Dom i Wnętrze

Zalety kotłów co z podajnikiem

Nie ulega wątpliwości, że ogrzewanie gazowe jest najbardziej komfortowe. Wystarczy zaprogramować temperaturę w pomieszczeniach, ustawić temperaturę na piecu i gotowe. Możemy także zaprogramować temperatury na poszczególne godziny (nieobecność w domu, godziny aktywności). Taki system ogrzewania jest bardzo wygodny, ale niestety kosztowny.

Inne opcje ogrzewania

Nie ulega kwestii, że ogrzewanie gazowe doskonale sprawdza się w mieszkaniach lub w budynkach energooszczędnych lub pasywnych. Likwidacja mostków termicznych, odpowiednie okna, ocieplenie ścian to tylko najważniejsze czynniki wpływające na bilans cieplny obiektu, który bezpośrednio wpływa na koszty ogrzewania. Ogrzewanie gazowe absolutnie nie sprawdza się w obiektach kilkuletnich, wykonanych według starych technologii. Straty ciepła są w tym przypadku tak duże, że jest to całkowicie nieopłacalne.
fot1
Na zdjęciu kotły miałowe z kotly-bialek.pl
Ogrzewanie co na paliwa stałe wydaje się obecnie najbardziej ekonomiczne i wygodne. Przy zastosowaniu  pieca z podajnikiem nie wymaga codziennego dorzucania węgla lub miału. Piec przystosowany jest do spalania ekogroszku, który jest dozowany automatycznie, w zależności od zaprogramowanej temperatury. Bez wątpienia ten rodzaj paliwa stałego jest tani i wygodny.
Wystarczy raz na tydzień lub kilkanaście dni (zależy od temperatur na zewnątrz) wsypać ekogroszek do podajnika i o piecu można zapomnieć. System automatycznego sterowania będzie dozował odpowiednie ilości paliwa. Decydując się kotły co z podajnikiem, warto wybrać producenta, który oferuje możliwość darmowego ściągnięcia aktualizacji oprogramowania za pośrednictwem Internetu. Aktualizacje zawsze pozwalają na zmniejszenie zużycia opału.
Różnice w kosztach ogrzewania między tradycyjnymi piecami co zasypowymi a piecami z podajnikiem są tak znaczne, że mimo różnicy w koszcie zakupu, kocioł co z podajnikiem jest bardziej opłacalny. Opłacalna jest także wymiana starego kotła na piece co nowej generacji, które cechują się większą sprawnością i tym samym niższymi kosztami ogrzewania.

Previous ArticleNext Article