Ciekawe

Funkcjonalny i komfortowy fotel do biura

Każdy pracownik umysłowy spędza przy biurku niemalże każdego dnia aż osiem godzin. W związku z tym niezwykle ważne jest, aby w biurze znajdowały się komfortowe oraz ergonomiczne fotele biurowe obrotowe.

Siedzący tryb życia nie jest ani zdrowy, gdyż naraża on organizm na szereg schorzeń takich jak: bóle kręgosłupa, otyłość, ucisk nadgarstków, drętwienie palców oraz problemy z koncentracją.

Jakie wybrać fotele biurowe obrotowe?

Każde krzesło biurowe powinno być ergonomiczne oraz wygodne. Fotel w biurze powinien być zawsze dostosowany do potrzeb, kształtu oraz ruchu ludzkiego ciała. Jego poszczególne elementy, począwszy od głębokości siedziska a skończywszy na wysokości oparcia powinny być dobrze zaprojektowane z myślą o przyszłym użytkowniku.

Odpowiedni fotel biurowy powinien zawsze zapewniać stabilne podparcie dla pleców, zwłaszcza na wysokości odcinka lędźwiowego, łopatek oraz kręgów szyjnych. Nieco esowaty kształt oparcia idealnie dopasowuje się do linii kręgosłupa.

Funkcjonalny fotel biurowy powinien mieć regulację lędźwiową, gdyż wówczas za pomocą prostego mechanizmu można zmniejszyć lub zwiększyć krzywiznę oparcia w zależności od własnych potrzeb. Krzesło z regulowanym oparciem pozwala użytkownikowi na przyjęcie komfortowej pozycji przy równoczesnym zachowaniu właściwej postawy.

Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na to, aby fotel miał wygodny zagłówek oraz niezbyt głębokie siedzisko, które powinno sięgać najdalej do linii kolan.

Wnętrze biura, a fotel biurowy design

Obecnie na rynku istnieje szeroki wachlarz foteli obrotowych służących do komfortowej pracy w biurze. Decydując się na zakup warto zadbać o to, aby fotel biurowy design idealnie wkomponował się we wnętrze pomieszczenia biurowego.

Jeśli krzesło to ma być używane sporadycznie na przykład podczas spotkań z kontrahentami czy zebrań w biurze warto zrezygnować z niektórych udogodnień i skupić się na estetyce. Wówczas to można pokusić się o zakup nowoczesnego fotela biurowego o ciekawym kształcie oraz atrakcyjnej kolorystyce.

W eleganckim oraz szykownym wnętrzu będą doskonale prezentować się szare lub białe fotele biurowe. Natomiast w kreatywnie urządzonej przestrzeni idealnie sprawdzą się żywe oraz intensywne kolory. Błękitne czy czerwone fotele biurowe wprowadzą do każdej firmowej siedziby sporą dawkę radości oraz ożywionej energii.

Previous ArticleNext Article